Trwa ładowanie...
d200i6d

Premier wrócił ze szczytu klimatycznego w Kopenhadze (komunikat)

...

d200i6d
d200i6d

18.12. Warszawa - CIR informuje:

Premier Donald Tusk uczestniczył w konferencji klimatycznej w Kopenhadze poświęconej walce ze zmianami klimatycznymi. Szef rządu zaznaczył, że na kopenhaskim szczycie udało się ochronić interesy Polski.

Podczas trwającej od 7 grudnia br. konferencji ONZ w sprawie klimatu dyskutowano przede wszystkim o redukcji emisji CO2, a także o wsparciu krajów rozwijających w ich walce ze zmianami klimatycznymi. W szczycie w Kopenhadze uczestniczyło wielu światowych przywódców, m.in. prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Barack Obama, przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji Nicolas Sarkozy, prezydent Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew, premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, premier Hiszpanii Jose Louis Rodrigez Zapatero, premier Szwecji Frederik Reinfeldt.

Wyjeżdżając na klimatyczny szczyt premier zaznaczył, że Polska jest gotowa do solidarnego działania w walce ze zmianami klimatycznymi, ale w ramach realnych możliwości naszego kraju. - Dla Polski inaczej niż dla niektórych krajów to nie jest rozmowa marzycieli, to jest rozmowa o być albo nie być polskiej energetyki, polskiego przemysłu - zaznaczył szef rządu.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ rda/

d200i6d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d200i6d