Trwa ładowanie...
finanse
22-03-2013 15:28

Premier: Wysokość nagród dla szefów PL 2012 bulwersuje

Wysokość premii dla szefów spółki PL 2012 bulwersuje - mówi premier Donald Tusk. Informacyjna Agencja Radiowa ujawniła, w ubiegłym tygodniu, że prezesi eurospółki zainkasowali po ponad milion trzysta tysięcy złotych. Szef rządu dodaje jednak, że nagrody to metoda zagwarantowania sukcesu.

Premier: Wysokość nagród dla szefów PL 2012 bulwersujeŹródło: PAP
d3awxbf

-"Impreza została dobrze przygotowana. Te kwestie za które odpowiadali ci menedżerowie oceniam bardzo wysoko i stąd te nagrody. Ich wysokość nadal bulwersuje choćby z tego względu, że sam podjąłem decyzję wobec siebie, ministrów i całej strefy budżetowej o zamrożeniu płac na czas kryzysu" - mówi Donald Tusk.

Premier dodał, że w takich sytuacjach nie ma dobrego rozwiązania. -"Zwróciłem się do ludzi, którzy ze mną pracują żeby myśleli nie raz, nie dwa, ale dziesięć razy zanim zdecydują się na przyznawanie jakichkolwiek nagród. Szczególnie w czasach kiedy nie mamy do zaoferowania zbyt dużo pieniędzy dla większości pracowników" - dodał szef rządu.

Premie wypłacone przez ministerstwo sportu zostały przyznane za przygotowania i pracę przy projekcie Euro 2012. Szef spółki PL 2012 Marcin Herra otrzymał dokładnie 1.330.436 złotych, a wiceprezes Andrzej Bogucki 1.307.713 złotych.

d3awxbf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3awxbf