Trwa ładowanie...
d3lfene

Prezes PKP wszedł do komitetu zarządzającego CER

Warszawa, 20.09.2016 (ISBnews) - Prezes Polskich Kolei Państwowych (PKP) Mirosław Pawłowski został wybrany na członka komitetu zarządzającego Wspólnoty Europejskich Kolei i Zarządców Infrastruktury (CER), podała spółka.

Share
d3lfene

"Dokonany dziś przez Zgromadzenie Ogólne CER wybór jest dla mnie dużym wyróżnieniem. Dziękuję członkom tego gremium za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Zarówno Grupa PKP, jak i inne koleje europejskie stoją teraz przed szeregiem wyzwań związanych z implementacją regulacji zawartych w IV Pakiecie Kolejowym, nową perspektywą finansową czy wdrażaniem systemu ERTMS. Głęboko wierzę, że nasze prace, w których strona polska od lat aktywnie uczestniczy, istotnie przyczynią się do zwiększania konkurencyjności europejskiego transportu kolejowego" - powiedział Pawłowski, cytowany w komunikacie.

CER zrzesza ponad 70 operatorów i zarządców infrastruktury. W ramach organizacji PKP dba o strategiczne cele i interesy spółek grupy zarówno w obszarze legislacyjnym, jak i inwestycyjnym, między innymi w ramach dialogu z Komisją Europejską i Parlamentem Europejskim.

(ISBnews)

d3lfene

Podziel się opinią

Share
d3lfene
d3lfene