Trwa ładowanie...
dgkppud

Prezes UOKiK wydała zgodę na przejęcie przez Kulczyk Holding kontroli nad Eneą

10.12. Warszawa (PAP) - Prezes UOKiK wydała zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Kulczyk Holding kontroli nad Eneą - poinformował UOKiK w...

Share
dgkppud

10.12. Warszawa (PAP) - Prezes UOKiK wydała zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Kulczyk Holding kontroli nad Eneą - poinformował UOKiK w komunikacie.

W drugiej połowie października MSP wybrało dwóch inwestorów do negocjacji równoległych ws. sprzedaży 51 proc. akcji Enei. Oprócz Kulczyk Holding, resort skarbu prowadził negocjacje z GDF Suez. Wcześniej oferty złożyły także EDF i czeski EPH.

Do 3 listopada wyłączność na negocjacje ws. kupna akcji poznańskiej spółki miał Kulczyk Holding. Resort skarbu zapowiadał, że jeśli oferta nie będzie zadowalająca, może wrócić do rozmów z pozostałymi zainteresowanymi.

W połowie listopada resort skarbu poinformował, że podjął decyzję o ponownym rozpoczęciu równoległych negocjacji z dopuszczonymi do nich podmiotami w sprawie kupna 51 proc. Enei. Nie ujawnił jednak nazw firm.

MSP planuje rozliczyć sprzedaż pakietu akcji Enei do 31 marca 2011 roku. Wcześniej resort zakładał zbycie akcji spółki jeszcze w 2010 roku.(PAP)

gsu/ asa/

dgkppud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgkppud
dgkppud