Trwa ładowanie...

Prezydent podpisał, Twitter pęka ze śmiechu

Kontrowersyjne zmiany w Prawie farmaceutycznym, potwierdzone we wtorek ostatecznie prezydenckim podpisem, od dawna budziły wielkie kontrowersje wśród Polaków. Po ogłoszeniu decyzji przez kancelarię Andrzeja Dudy na Twitterze pojawiły się pomysły bliźniacze do "apteki dla aptekarza".

Prezydent podpisał, Twitter pęka ze śmiechuŹródło: PAP
d4ak7cv
d4ak7cv

Znowelizowana ustawa wprowadza szereg zmian, a te mogą mieć znaczący wpływ na działalność branży farmaceutycznej w Polsce, a w konsekwencji także - na co zwracają uwagę eksperci - ceny leków, które mogą znacznie podrożeć.

Najważniejsze to obostrzenia dotyczące powstawania aptek, o czym wielokrotnie pisaliśmy. W skrócie: apteka nie będzie mogła powstać, jeśli w promieniu 500 metrów znajduje się inna apteka, w gminie przypada mniej niż 3 tys. osób na aptekę, właściciel ma już cztery apteki a także gdy właściciel nie jest farmaceutą.

To właśnie przez ostatnią zmianę nowe prawo zostało okrzyknięte mianem "apteki dla aptekarza". Jego krytycy nie pozostawiają na nim suchej nitki, a na Twitterze pojawiła się dyskusja sprowadzająca sprawę do absurdu. Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, według którego to "ustawa rodem z najlepszych lat Centralnej Komisji Planowania w PRL", wyszedł z interesującą propozycją.

Zresztą nie tylko on drwi z nowego prawa. A internautom nie można odmówić wyobraźni. Oto próbka ich możliwości.

Na Tweeterze można znaleźć dużo więcej pomysłów, często ocierających się o absurd: "komórka dla komornika", "kolej dla kolejarza", "masaż dla masarza" czy "leki dla lekarza".

d4ak7cv

Niektórzy analizując znowelizowaną ustawę zastanawiają się, czy jej zapisy można przenieść na inny grunt.

Pojawiła się też konkluzja.

Zobacz film o tym, co się zmieni.

d4ak7cv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ak7cv