Trwa ładowanie...

Prezydent: rozwiązania ws. emerytów łyżką dziegciu w ważnej ustawie

Nowelizacja ustawy o finansach publicznych ma w sobie szereg bardzo ważnych rozwiązań i jedną łyżkę dziegciu, którą jest ryzykowna chęć cofnięcia nie tak dawno przyznanych możliwości łączenia emerytury i pracy przez emerytów - oświadczył we wtorek w Wiśle prezydent Bronisław Komorowski.

Share
Prezydent: rozwiązania ws. emerytów łyżką dziegciu w ważnej ustawie
Źródło: AFP/JANEK SKARZYŃSKI
d1jeotf

Wcześniej we wtorek PAP dowiedziała się, że prezydent wystąpi z inicjatywą ustawodawczą, której celem będzie ponowne umożliwienie łączenia emerytury z zatrudnieniem bez konieczności rozwiązywania stosunku pracy. Kilka dni temu Komorowski podpisał nowelizację ustawy o finansach publicznych, która m.in. likwidowała taką możliwość.

- Ustawa o finansach publicznych ma w sobie cały szereg rozwiązań bardzo ważnych, naprawiających finanse publiczne, i ma tę jedną łyżkę dziegciu, którą jest ryzykowna chęć cofnięcia nie tak dawno przyznanych możliwości łączenia emerytury i pracy przez emerytów - tłumaczył Komorowski.

Dlatego - zapowiedział - przedstawi inicjatywę ustawodawczą, "która by w tym jednym punkcie tę ustawę (...) poprawiła, to znaczy nie zabierała emerytom tego, co mają w tej chwili".

Prezydent podkreślił, że nowelizacja ustawy "musiała być podpisana i została podpisana dlatego, że jest to ważna ustawa z punktu widzenia skutków finansowych istotnych dla państwa".

d1jeotf

Podziel się opinią

Share
d1jeotf
d1jeotf