Priorytetem bezpieczeństwo energetyczne - inauguracja III edycji Akademii Energii Fundacji im. Pagi

15.03. Warszawa (PAP) - Priorytetem polskiej polityki energetycznej powinno być bezpieczeństwo w zapewnieniu zdywersyfikowanych dostaw surowców energetycznych, nowoczesne...

15.03. Warszawa (PAP) - Priorytetem polskiej polityki energetycznej powinno być bezpieczeństwo w zapewnieniu zdywersyfikowanych dostaw surowców energetycznych, nowoczesne technologie wykorzystujące węgiel oraz modernizacja linii przesyłowych - wynika z dyskusji na piątkowej wieczornej inauguracji III edycji Akademii Energii - projektu Fundacji im. Lesława Pagi i GPW.

Akademia Energii to projekt skierowany do młodzieży (do 26. roku życia) - w szczególności do studentów i absolwentów studiów energetycznych, informatycznych, ekonomicznych i prawniczych, którzy wiążą swoją przyszłość z energetyką.

"Celem Projektu Akademia Energii jest budowa trwałej instytucji edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa energetycznego i stabilnego rozwoju rynków energii w Polsce. Projekt dedykowany jest studentom i absolwentom do 26 roku życia, w szczególności kierunków ekonomicznych, prawniczych i inżynierskich, którzy swoją przyszłość wiążą z energetyką. Stypendyści biorą udział w 10-dniowym szkoleniu i płatnych stażach w firmach partnerskich" - poinformowała Fundacja im. Lesława Pagi.

Według Agnieszki Karbarz - stypendystki tegorocznej edycji Projektu "udział w Akademii Energii to inspirujące doświadczenie (...) Dzięki udziałowi w zajęciach mogę spojrzeć na rynek energetyczny okiem doświadczonych praktyków i lepiej zrozumieć zachodzące na nim wydarzenia i procesy. Projekt ten jest dla mnie źródłem motywacji do rozwoju, a także planowania kariery w branży energetycznej".

"Akademia Energii to platforma wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy ekspertami i praktykami sektora energetyki a młodymi ludźmi stojącymi u progu kariery zawodowej. Projekt umożliwia uczestnikom dostęp do wybitnych specjalistów, często niedostępnych dla studentów. Akademia to także doskonała okazja do budowania długotrwałych relacji z innymi, młodymi pasjonatami reprezentującymi różne dziedziny, takie jak: prawo, energetyka, ekonomia, informatyka" - powiedziała Ewa Paga, prezes Fundacji 2065 im. Lesława A. Pagi.

Więcej o wydarzeniu na stronie Fundacji www.paga.org.pl

Współorganizatorami Akademii są: Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

Patronat honorowy objęło Ministerstwo Skarbu Państwa. PAP jest partnerem medialnym wydarzenia.(PAP)

dan/

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)