Trwa ładowanie...
d133nrk

Priorytetem dla PKN Orlen jest poprawa rentowności Możejek

23.9. Warszawa (PAP) - Priorytetem dla PKN Orlen jest poprawa rentowności rafinerii w Możejkach, czyli Orlen Lietuva - powiedział podczas sejmowej komisji skarbu prezes PKN, Jacek...

Share
d133nrk

23.9. Warszawa (PAP) - Priorytetem dla PKN Orlen jest poprawa rentowności rafinerii w Możejkach, czyli Orlen Lietuva - powiedział podczas sejmowej komisji skarbu prezes PKN, Jacek Krawiec.

"Jest dla nas priorytetem, by rentowność Możejek została uzyskana, bo niecierpliwią się nasi inwestorzy. Póki co Orlen Lietuva jest obciążeniem naszego bilansu" - powiedział w środę Krawiec.

PKN podjął inicjatywę poprawy rentowności Możejek, co wiąże się z redukcją zatrudnienia o ok. 500 osób i programem restrukturyzacyjnym, jednak przeszkodą w poprawie funkcjonowania firmy jest brak rozwiązań w zakresie logistyki surowcowej i logistyki produktowej.

d133nrk

Wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski powiedział podczas posiedzenia komisji, że oczekuje konstruktywnego podejścia ze strony rządu litewskiego, bo to kluczowa kwestia dla funkcjonowania Możejek.

"Z naszej strony nie może być akceptacji na to, że spółka, która zainwestowała 3,5 mld USD ma ograniczone możliwości dalszego rozwoju. Oczekujemy konstruktywnego podejścia ze strony rządu litewskiego. To kluczowa kwestia dla funkcjonowania tej spółki" - powiedział.

By poprawić rentowność rafinerii w Możejkach, PKN Orlen od dłuższego czasu stara się o zakup części udziałów w Kłajpedos Nafta, spółce zarządzającej terminalem przeładunkowym. Na razie jednak negocjacje z rządem litewskim, który jest głównym właścicielem Kłajpedos Nafta nie przyniosły rezultatu.(PAP)

morb/ bas/ ana/

d133nrk

Podziel się opinią

Share
d133nrk
d133nrk