Trwa ładowanie...
d4grvpr
d4grvpr

Problemy gospodarcze strefy euro mogą się odbijać na Polsce - premier

30.11. Warszawa (PAP) - Problemy gospodarcze krajów strefy euro takich jak Irlandia mogą odbijać się na Polsce - uważa premier Donald Tusk. Jednak polska gospodarka lepiej sobie...
Share
d4grvpr

30.11. Warszawa (PAP) - Problemy gospodarcze krajów strefy euro takich jak Irlandia mogą odbijać się na Polsce - uważa premier Donald Tusk. Jednak polska gospodarka lepiej sobie radzi na tle innych krajów i wychodzi z kryzysu z silniejszymi fundamentami.

"Najbliższe miesiące będą w Europie trudne, (...) kłopoty innych państwa będą się odbijały na naszej gospodarce, na naszej kondycji" - powiedział we wtorek na konferencji prasowej Tusk.

Tusk ocenił także, że mimo dobrych wyników gospodarczych Polski, kłopoty zachodniej i południowej Europy, często rykoszetem trafiają w nowe kraje UE, w ich waluty.

d4grvpr

Premier podkreślił także, że rok 2010 jest trudnym rokiem dla polskiej gospodarki oraz że przyszły rok także będzie wyzwaniem.

"Polska z próby kryzysu wychodzi wyjątkowo dobrze. Polska gospodarka, jej podstawy są silniejsze niż przed kryzysem" - powiedział Tusk.

"(...)Polska sobie lepiej radzi niż inni" - dodał.

"Zakładając, że do końca roku utrzymany ten wzrost, nie ukrywamy, że w dalszym ciągu będziemy pracować nad koncepcjami, o których jest głośno - budżet na 2011 i inne przedsięwzięcia, choćby VAT, które mają ustabilizować (finanse - PAP), ale nie zejdziemy z drogi harmonijnych i ustabilizowanych działań" - podkreślił Tusk. (PAP)

jba/ bg/ nik/ ana/

d4grvpr

Podziel się opinią

Share
d4grvpr
d4grvpr