Trwa ładowanie...

Problemy ze zbiorem chmielu. Branża piwna ucierpi przez suszę?

Tegoroczne zbiory chmielu mogą wpłynąć na kondycję branży piwowarskiej w przyszłym sezonie. Wszystko przez upalne lato i suszę, które silnie dotknęły 1/3 gmin w kraju, także Lubelszczyznę, która słynie z największych plantacji chmielu w Polsce. Niskie zbiory surowców do produkcji piwa w 2015 roku, przełożą się na przyszły sezon branży piwnej.

Problemy ze zbiorem chmielu. Branża piwna ucierpi przez suszę?Źródło: WP.PL, fot: Quinn Dombrowski/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)
d27u6ly

Tegoroczne zbiory chmielu mogą wpłynąć na kondycję branży piwowarskiej w przyszłym sezonie. Wszystko przez upalne lato i suszę, która silnie dotknęła 1/3 gmin w kraju, także Lubelszczyznę, słynącą z największych plantacji chmielu w Polsce. Niskie zbiory surowców do produkcji piwa w 2015 roku przełożą się na przyszły sezon branży piwnej.

W 2014 roku rynek piwa w Polsce był wart około 15 miliardów złotych. Branża piwna zanotowała wówczas spadek sprzedaży na poziomie 0,6 proc. Ilościowo – rynek piwny w 2014 roku zanotował wzrost na poziomie 0,8 proc.

W ubiegłym roku statystyczny Polak wypił niemal 99 litrów piwa wobec 97,7 litra w 2013 roku.

Zobacz też: Co pije Polak? Coraz więcej whiskey i cydru. Wódka jest w odwrocie


d27u6ly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27u6ly