Trwa ładowanie...
d3w8waa

Prochem zawiesił rozmowy w sprawie połączenia z Chemgineering Holding AG

29.10.Warszawa (PAP) - Prochem zawiesił rozmowy z akcjonariuszami
i zarządzającymi spółki Chemgineering Holding AG w sprawie
wstępnych warunków połączenia firm - poinformował...

Share
d3w8waa

29.10.Warszawa (PAP) - Prochem zawiesił rozmowy z akcjonariuszami i zarządzającymi spółki Chemgineering Holding AG w sprawie wstępnych warunków połączenia firm - poinformował Prochem w środowym komunikacie.

"Strony uznały, że występująca w ostatnim czasie niestabilność na rynkach kapitałowych i walutowych nie sprzyja uzgodnieniu parytetu wymiany akcji. Natomiast niepewność co do rozwoju koniunktury na rynkach, na których działają spółki utrudnia szacowanie efektu synergii po połączeniu firm" - napisano w komunikacie.

"Równocześnie Prochem i Chemgineering Holding AG postanowiły kontynuować współpracę w pozyskiwaniu zleceń na usługi projektowania i realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych w przemyśle farmaceutycznym w kraju i za granicą pozwalających na wykorzystanie kompetencji obydwu firm" - dodano.

Prochem podpisał list intencyjny z akcjonariuszami i zarządzającymi szwajcarską spółką Chemgineering Holding AG w sprawie wstępnych warunków połączenia obu firm pod koniec maja tego roku.

Ustalenie szczegółowych warunków transakcji oraz uzyskanie zgody organów statutowych spółek miało nastąpić do 1 stycznia 2009 roku.(PAP)

pif/ jtt/

d3w8waa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w8waa