Trwa ładowanie...
d34aew2
d34aew2

Produkcja budowlano-montażowa urośnie w '10 o 3-5 proc., a w '11 o 3-6 proc. - Emmerson

24.05. Warszawa (PAP) - W tym roku produkcja budowlano-montażowa urośnie w pesymistycznym wariancie o 3 proc., a w optymistycznym o 5 proc. W przyszłym roku będzie to odpowiednio 3...
Share
d34aew2

24.05. Warszawa (PAP) - W tym roku produkcja budowlano-montażowa urośnie w pesymistycznym wariancie o 3 proc., a w optymistycznym o 5 proc. W przyszłym roku będzie to odpowiednio 3 proc. i 6 proc. - wynika z raportu firmy Emmerson. Motorem napędowym dla sektora będzie budownictwo infrastrukturalne.

Prawdopodobieństwo wystąpienia wariantu optymistycznego autorzy raportu określają na 70 proc.

W 2012 roku analitycy firmy spodziewają się wzrostu sektora w przedziale 2-5 proc.

d34aew2

"Świetne perspektywy szykują się zwłaszcza przed największą i najważniejszą częścią składową budownictwa inżynieryjnego, jaką jest budownictwo drogowe, które w nadchodzących latach czeka okres największej aktywności w historii. Już obecnie widać namacalne efekty przyspieszenia prac w budownictwie drogowym" - napisano w komentarzu do raportu.

"Analizując sygnały płynące z otoczenia makroekonomicznego oraz branży budowlanej, widać wyraźnie, że budownictwo na tle całej gospodarki polskiej w dość łagodny sposób przechodzi przez trudny okres spowolnienia gospodarczego. Należy jednak podkreślić, że zarówno gospodarka polska, jak i rynek budowlany poprzez fakt uczestnictwa w Unii Europejskiej stały się częściami międzynarodowych mechanizmów i zawirowania obserwowane na rynkach międzynarodowych, choć nie w sposób bezpośredni, to jednak odbijają się silnym echem także w Polsce" - dodano. (PAP)

nik/ gor/

d34aew2

Podziel się opinią

Share
d34aew2
d34aew2