Trwa ładowanie...
d31m8t7

Produkty dla kobiet kosztują więcej. Nikt nie wie, dlaczego

Z raportu Departamentu Spraw Konsumenckich Nowego Jorku wynika, że kobiety muszą płacić więcej niż mężczyźni za 48 proc. dostępnych na rynku towarów.
Share
Produkty dla kobiet kosztują więcej. Nikt nie wie, dlaczego
Źródło: Fotolia, Fot: Fotolia
d31m8t7

Od dżinsów po jednorazowe maszynki do golenia - z raportu Departamentu Spraw Konsumenckich Nowego Jorku wynika, że kobiety muszą płacić więcej niż mężczyźni za 48 proc. dostępnych na rynku towarów.

Ceny produktów dla kobiet są średnio o około 7 proc. wyższe niż ceny produktów dla mężczyzn - czytamy w raporcie. Kobiety płacą więcej m.in. za ubrania (o 8 proc.), a także za kosmetyki do pielęgnacji (o 13 proc.). Jeśli kupują sprzęt medyczny i rehabilitacyjny przeznaczony do użytku domowego, muszą być przygotowane na ceny wyższe o 8 proc.

Departament Spraw Konsumenckich Nowego Jorku ustalił też, że zabawki i akcesoria dla dziewczynek są o 7 proc. droższe niż te dla chłopców. Rodzice dziewczynek płacą więcej niż rodzice chłopców także wtedy, kiedy kupują ubrania swoim pociechom (tu różnica w cenie wynosi 4 proc.). Jeśli chodzi o produkty adresowane do mężczyzn, to są one droższe od produktów dla kobiet tylko w 18 proc. przypadków.

d31m8t7

Podziel się opinią

Share
d31m8t7
d31m8t7