Trwa ładowanie...
d3zmn92

Prognoza MCI Management konserwatywna, w '13 wyjścia mogą przekroczyć 100 mln zł

29.08. Warszawa (PAP) - Prezes MCI Tomasz Czechowicz prognozę spółki na 2013 r. ocenia jako konserwatywną. Cel 100 mln zł z wyjść z inwestycji powinien być przekroczony. Niebawem...

Share
d3zmn92

29.08. Warszawa (PAP) - Prezes MCI Tomasz Czechowicz prognozę spółki na 2013 r. ocenia jako konserwatywną. Cel 100 mln zł z wyjść z inwestycji powinien być przekroczony. Niebawem MCI poinformuje o jednej transakcji wyjścia. Proces pozyskania inwestora dla ABC Data zakończy się najprawdopodobniej w przyszłym roku. W ciągu kilku miesięcy MCI upubliczni PEM.

"Nasza prognoza na ten rok jest dość konserwatywna i czujemy się z nią swobodnie" - powiedział na konferencji Czechowicz.

"W tym roku otrzymaliśmy 37 mln zł z dywidend od spółek zależnych, więc do realizacji planu exit'ów brakuje nam 63 mln zł. Spodziewam się, że cel w postaci 100 mln zł będzie przekroczony. Niebawem podamy komunikat o wyjściu z jednej z naszych spółek" - dodał.

MCI Management prognozuje, że w tym roku osiągnie skonsolidowany zysk netto na poziomie ok. 170 mln zł. Według szacunków zarządu, aktywa pod zarządzaniem na koniec roku osiągną wartość 1,1 mld zł, a aktywa netto 740 mln zł. Przychody z zarządzania funduszami szacowane są na 49 mln zł. Według szacunków zarządu do dnia publikacji raportu finansowego za 2013 r. przychody ze sprzedaży aktywów osiągną wartość 100 mln zł.

d3zmn92

Wśród spółek, dla których MCI szuka inwestora jest m.in. ABC Data.

"Widzimy zainteresowanie inwestorów tą spółką. Spodziewamy się, że wyjście z ABC Data może się sfinalizować w 2014 r." - powiedział Czechowicz.

Prezes zapowiedział, że w ciągu kilku miesięcy MCI upubliczni spółkę Private Equity Managers (PEM) zajmującą się zarządzaniem aktywami w funduszach z udziałem MCI Management.

"Chcemy ją wprowadzić na NewConnect do końca tego roku biznesowego. W dalszej kolejności chcemy, aby weszła na rynek główny. Debiutowi raczej nie będzie towarzyszyła emisja nowych akcji, ewentualnie sprzedaż części naszego pakietu. Docelowo przestaniemy być akcjonariuszem tej spółki" - powiedział Czechowicz.

"Główna przesłanka upublicznienia to chęć zdobycia wyceny i używania akcji do konsolidacji innych podmiotów" - dodał.

W 2012 r. PEM miał 18 mln zł zysku netto, 25,6 mln zł EBITDA i 32 mln zł przychodów. Plany na 2013 r. zakładają 33 mln zł zysku, 36 mln zł EBITDA i 49 mln zł przychodów.(PAP)

gsu/ jtt/

d3zmn92

Podziel się opinią

Share
d3zmn92
d3zmn92