Trwa ładowanie...
d4zyfim

Prognozy ABC Data konserwatywne; w II kw. spodziewany dodatni cash flow

14.05. Warszawa (PAP) - Zarząd ABC Data postrzega prognozy na 2013 r. jako konserwatywne. W 2013 r. spodziewany jest rozkład wyników zgodny z tradycyjną dla spółki sezonowością. W...

Share
d4zyfim

14.05. Warszawa (PAP) - Zarząd ABC Data postrzega prognozy na 2013 r. jako konserwatywne. W 2013 r. spodziewany jest rozkład wyników zgodny z tradycyjną dla spółki sezonowością. W II kw. ABC Data oczekuje dodatnich przepływów z działalności operacyjnej - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele spółki.

"Naszą prognozę na ten rok postrzegamy jako konserwatywną. Wolimy być konserwatywni, niż przestrzelić" - powiedział prezes spółki Norbert Biedrzycki.

"Muszę przyznać, że pierwszy kwartał trochę przerósł nasze oczekiwania. Jestem też pozytywnie zaskoczony wynikiem kwietnia i myślę, że będziemy to kontynuować w kolejnych miesiącach. Przychody w Polsce rosną jeszcze dynamiczniej niż w pierwszym kwartale" - dodał.

ABC Data podała we wtorek prognozę na 2013 r. Zakłada ona wypracowanie skonsolidowanego zysku EBITDA na poziomie 70,7 mln zł. Przychody grupy w tym roku mają sięgnąć 4,17 mld zł.

d4zyfim

"Jeśli chodzi o rozkład wyników to spodziewamy się dość tradycyjnej sezonowości, tzn. drugi kwartał powinien być najsłabszym kwartałem w roku, trzeci porównywalny z pierwszym, a czwarty kwartał powinien być tradycyjnie najlepszy" - powiedziała Ilona Weiss, wiceprezes spółki.

Przychody ABC Data wzrosły w I kw. o 43 proc. do 1,09 mld zł. Skorygowany zysk netto z działalności kontynuowanej zwiększył się o 52 proc. do 10,96 mln zł. Jak poinformował zarząd wzrost przychodów w I kw. to głównie zasługa sprzedaży zagranicznej, na którą spółka kładzie silny nacisk.

Cykl konwersji gotówki w I kw. spadł do 33 dni z 37 dni w I kw. 2012 r., rotacja zapasów spadła do 31,3 dni z 39,6. W I kw. spółka zanotowała 44,4 mln zł ujemnych przepływów operacyjnych.

"Nadal widzimy pole do dalszej poprawy cyklu konwersji gotówki. Widzimy poprawę w rotacji zapasów. Jeśli chodzi o ujemny cash flow operacyjny to w I kw. był on spowodowany znacznym wzrostem sprzedaży i koniecznością sfinansowania kapitału obrotowego. W drugim kwartale spodziewamy się dodatnich przepływów z działalności operacyjnej" - powiedziała Weiss.

Dodała, że z uwagi na bardzo dużą koncentrację biznesu w ostatnich dniach kwartału faktoring w I kw. był na poziomie 40 proc. niższym rdr.(PAP)

gsu/

d4zyfim
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4zyfim
d4zyfim