Trwa ładowanie...
d15wgom

Projekt zmian ustawy o finansach publicznych wzmocni procedury ostrożnościowe

28.09. Warszawa (PAP) - Projekt zmian ustawy o finansach publicznych przewiduje wzmocnienie procedur ostrożnościowych, w przypadku, gdy relacja państwowego długu publicznego do PKB...

Share
d15wgom

28.09. Warszawa (PAP) - Projekt zmian ustawy o finansach publicznych przewiduje wzmocnienie procedur ostrożnościowych, w przypadku, gdy relacja państwowego długu publicznego do PKB przekroczy 55 proc. - podano w Strategii Zarządzania Długiem Publicznym 2011-2014. Wśród wspomnianych procedur znajduje się okresowe zwiększenie stawek podatku VAT oraz wyłączenie stosowania części ulg i zwolnień w PIT.

"W zakresie oddziaływania na dług publiczny projekt zmian ustawy (o finansach publicznych - PAP) wprowadzi zmiany w stosunku do obecnie obowiązującej" - napisano w Strategii.

"(Jedną z nich jest - PAP) wzmocnienie procedur ostrożnościowych, gdy relacja państwowego długu publicznego do produktu krajowego brutto przekracza 55 proc., polegające m.in. na: okresowym zwiększeniu obowiązujących stawek podatku od towarów i usług, okresowym wyłączeniu stosowania części ulg i zwolnień w podatku dochodowym od osób fizycznych, dokonaniu przez Radę Ministrów przeglądu obowiązujących przepisów w celu przedstawienia propozycji dodatkowych rozwiązań prawnych, mających wpływ na poziom dochodów budżetu państwa, ograniczeniu możliwości zaciągania nowych zobowiązań na przygotowanie inwestycji przez organy administracji rządowej do inwestycji współfinansowanych z udziałem środków z UE" - poinformowano.(PAP)

jow/ jtt/

d15wgom

Podziel się opinią

Share
d15wgom
d15wgom