Trwa ładowanie...
d4aujlu

Prokuratura oskarża urzędników skarbówki. Mieli wyłudzać VAT

Skarbówka ostro walczy z wyłudzaczami podatku VAT, a jak twierdzi prokuratura, sama miała ich w swoich szeregach. Urzędnicy mieli sobie dokładnie wszystko zaplanować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Członkowie "gangu fiskusa" liczyli na 2 mln zł, ale udało im się wyłudzić "jedynie" ok. 700 tys. zł.
Członkowie "gangu fiskusa" liczyli na 2 mln zł, ale udało im się wyłudzić "jedynie" ok. 700 tys. zł. (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d4aujlu

O "gangu fiskusa" pisze Puls Biznesu. Prokuratura oskarżyła 12 osób o oszustwa podatkowe, a kierować całym procederem mieli urzędnicy skarbówki z Sosnowca. Do współpracy według śledczych włączyli członków rodzin, znajomych, obcokrajowca, księgowego, przedstawicieli firm transportowych oraz osobę od międzynarodowych dokumentów.

Od VAT i cła nie ma ucieczki. Kupujący w Chinach muszą o tym wiedzieć

Urzędniczki organizowały dokumentacje spółek-słupów i zakładały ich prezesom konta w bankach. Zarabiać miały na wyłudzaniu zwrotów podatku VAT, czyli na tym, z czym rząd PiS usilnie walczy odkąd doszedł do władzy.

d4aujlu

Jak działa karuzela VAT?

Członkowie "gangu fiskusa" liczyli na 2 mln zł, ale udało im się wyłudzić "jedynie" ok. 700 tys. zł. Przejrzeli ich funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Urzędniczki Edyta K. i Bernadeta I. zostały oskarżone przez prokuraturę w Katowicach o zorganizowanie grupy przestępczej, wyłudzanie podatku i pranie brudnych pieniędzy. Zarzuty usłyszeli także pozostali uczestniczący w procederze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4aujlu

Podziel się opinią

Share
d4aujlu
d4aujlu