Trwa ładowanie...
d4qbn2u

ProService AT liczy na szybkie zamknięcie akwizycji od Skarbca, ma szereg innych

Warszawa, 22.12.2015 (ISBnews) - ProService Agent Transferowy liczy na "niezwłoczne" zamknięcie przejęcia od Skarbiec Holding działalności polegającej na prowadzeniu ksiąg rachunkowych na zlecenie. Jest to jedna z szeregu akwizycji, nad którymi spółka obecnie pracuje, poinformował ISBnews prezes ProService AT Paweł Sujecki.

Share
d4qbn2u

"Decyzją właściciela, amerykańskiego funduszu Highlander Partners realizujemy strategię wzrostu przez akwizycje i dokładamy kolejne serwisy do naszej oferty. Zakup biznesu prowadzenia ksiąg rachunkowych na zlecenie od Skarbiec Holding to jedna z szeregu akwizycji, nad którymi obecnie pracujemy. Nowe usługi ProService AT mają uzupełniać ofertę agenta transferowego. Naturalnym rynkiem dla ProService AT są otwarte i zamknięte fundusze inwestycyjne, firmy ubezpieczeniowe oraz spółki publiczne. Chcemy skoncentrować się na obsłudze księgowej spółek i funduszy oraz wysoko wyspecjalizowanych usługach technologicznych" - powiedział ISBnews Sujecki.

Dodał, że przykład idzie z rynku amerykańskiego, gdzie rynek agenta transferowego rozwija się w tempie 25% rocznie. Wcześniej spółka podpisała list intencyjny ze Skarbiec Holding o zakupie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, obejmującej składniki majątkowe oraz personal, w celu prowadzenia działalności polegającej na prowadzeniu ksiąg rachunkowych na zlecenie. Transakcja ma być zamknięta "niezwłocznie".

"Rozpoczynamy świadczenie usług księgowych dla spółek oraz wprowadzamy ofertę wyceny aktywów spółek niepublicznych dla dynamicznie rozwijającego się rynku funduszy inwestycyjnych zamkniętych. Szacujemy, że cały rynek księgowości dla dużych spółek jest warty ok. 200 mln zł rocznie. W ciągu najbliższych dwóch lat chcemy zdobyć ok. 10% tego rynku. Celujemy przede wszystkim w duże spółki, notowane na rynku kapitałowym" - dodał prezes ProService AT.

d4qbn2u

Ocenił, że skala działalności pozwala zaproponować klientom dopasowaną ofertę, która z jednej strony gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa danych i jakość obsługi, a jednocześnie kontynuowanie prac nad innowacjami technologicznymi. ProService AT zatrudnia aktualnie ponad 300 osób i cały czas inwestujemy w nowe "talenty fintechowe". Rocznie ProService AT przetwarza transakcje o wartości ponad 20 mld zł.

"Widzimy ogromny potencjał w Polsce dla usług agenta transferowego. Z naszych analiz wynika, że tylko w 2016 tym roku powstanie ok. 60 nowych funduszy inwestycyjnych zamkniętych. Każdy z nich będzie potrzebował obsługi agenta transferowego, obsługi księgowej i technologicznej oraz wynikającej z regulacji FATCA. Wprowadziliśmy do oferty mobilne aplikacje Goniec Light oraz AML dla FIZ-ów. Goniec to aplikacja webowa działająca także na urządzeniach mobilnych, służąca do przyjmowania zleceń i dyspozycji uczestników funduszy inwestycyjnych. AML pozwala na codzienną analizę bieżącą, prowadzenie rejestru GIIF oraz monitorowanie ryzyka klientów w tym śledzenie czarnych list. Nowością jest tzw. 'poczekalnia' ułatwiająca proces analizy podejrzanych transakcji i kierowanie do rejestru GIIF tylko transakcji zweryfikowanych przez użytkownika" - wskazał Sujecki.

ProService AT jest największą w Polsce firmą świadcząca usługi agenta transferowego, usługi rozliczeniowe i analityczne dla instytucji finansowych. Highlander Partners posiada 100% udziałów w ProService AT, które w 2012 roku odkupił od Skarbiec Holding.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d4qbn2u

Podziel się opinią

Share
d4qbn2u
d4qbn2u