Trwa ładowanie...
det9rp7
09-01-2017 08:40

Provident Polska odwoła się od decyzji izby skarbowej ws. podatku z 2008 r.

Warszawa, 09.01.2017 (ISBnews) - Provident Polska - spółka International Personal Finance (IPF) - odwoła się od decyzji izby skarbowej nakazującej zapłatę ok. 20 mln GBP podatku w związku z rozliczeniami wewnątrzgrupowymi z 2008 r., podała spółka.

Share
det9rp7

Decyzja izby skarbowej z 5 stycznia br. dotyczy roku finansowego 2008 i kwestionuje ceny transferowe związane z rozliczeniem wewnątrzgrupowym z podmiotem z Wielkiej Brytanii oraz datę opodatkowania.

"Zdecydowanie nie zgadzamy się z interpretacją władz podatkowych, jako że otrzymaliśmy opinie prawne od wiodących doradców, które wspierają nasze stanowisko. Dodatkowo, podczas wcześniejszej kontroli podatkowej przeprowadzonej przez tę samą instytucję, zakwestionowano te same decyzje spółki, jednak ostatecznie zaakceptowano je jako prawidłowe. Od tego czasu Provident Polska nie zmienił stosowanych reguł" - czytamy w komunikacie.

Spółka zamierza zapłacić kwotę, które domaga się izba skarbowa w wysokości ok. 20 mln GBP, na którą składa się podatek oraz odsetki, co jest koniecznie do złożenia odwołania do sądu administracyjnego.

IPF rozpozna tę płatności jako nieobrotowe aktywo finansowe i nie planuje obciążać rachunku zysków i strat w związku z tą kwotą.

det9rp7

"Zamierzamy także rozpocząć uzgodnienia z władzami podatkowymi w Wielkiej Brytanii celem zapewnienia, że transakcja wewnątrzgrupowa nie będzie przedmiotem podwójnego opodatkowania lecz pozostanie opodatkowana zgodnie z międzynarodowymi zasadami" - czytamy dalej.

Spółka spodziewa się także otrzymania wkrótce podobnej decyzji izby skarbowej odnoszącej się do roku finansowego 2009. Jednocześnie trwa kontrola dotycząca roku 2010, podano także.
Provident Polska jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF). Firma jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także - w ramach notowań równoległych - na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą wchodzącą w skład IPF. Firma oferuje pożyczki 2,6 mln klientów w ośmiu krajach europejskich.

(ISBnews)

det9rp7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
det9rp7
det9rp7