Trwa ładowanie...
d36bbx6

Przed końcem roku Trion chce przeprowadzić nową emisję

28.05. Warszawa (PAP) - Trion potrzebuje środków na kontynuowanie działalności operacyjnej, w krótkim okresie będzie się posiłkował kredytami bankowymi, a docelowo myśli o nowej...
Share
d36bbx6

28.05. Warszawa (PAP) - Trion potrzebuje środków na kontynuowanie działalności operacyjnej, w krótkim okresie będzie się posiłkował kredytami bankowymi, a docelowo myśli o nowej emisji, która miałaby być przeprowadzona jeszcze w tym roku - poinformował na piątkowej konferencji Jarosław Żołędowski, nowo mianowany prezes spółki.

"Spółka potrzebuje finansowania, aby kontynuować działalność. Najbardziej realna i pożądana ścieżka pozyskania kapitału to emisja nowych akcji" - powiedział Żołędowski.

Prezes dodał, że w krótkim okresie Trion chce się wspierać finansowaniem bankowym, a przed końcem roku przeprowadzić emisję nowych akcji.

d36bbx6

"Być może IDM SA weźmie w niej udział, ale w tej chwili jest za wcześnie, aby o tym mówić. Jest też za wcześnie, aby określić dokładnie jakie środki są nam potrzebne, ale jest to od kilku do kilkudziesięciu milionów złotych" - powiedział.

Jarosław Żołędowski jest powiązanych z IDM SA, gdzie pełni funkcję prokurenta, jest też zarządzającym w należącym do IDM SA Idea TFI. W Trionie będzie się koncentrować przede wszystkim na utrzymaniu zdolności produkcyjnych.

"Najważniejszym celem na ten rok jest zapewnienie kontynuacji działalności spółki poprzez zachowanie zdolności produkcyjnej oraz przywrócenie zdolności do bycia aktywnym uczestnikiem rynków finansowych" - powiedział.

Spółka planuje wejść w segment produkcji komponentów do elektrowni wiatrowych.

d36bbx6

"Działalność w Czechach to zdrowa część naszej grupy i na pewno pozostaniemy na tamtym rynku. Chciałbym, aby działalność w Polsce również była prowadzona, ale z pewnymi modyfikacjami, chcemy rozpocząć produkcję komponentów do budowy elektrowni wiatrowych" - powiedział prezes.

"Wszystkie te plany uzależnione są od zdolności do pozyskania kapitału. Współpraca z IDM SA daje szansę na powodzenie naszej misji" - podsumował. (PAP)

jru/ jtt/

d36bbx6

Podziel się opinią

Share
d36bbx6
d36bbx6