Trwa ładowanie...
sąd
17-01-2013 06:23

Przedsiębiorcy kontra fiskus - dziś wyrok

To będzie ważne starcie w sporze przedsiębiorców z urzędnikami. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wyda dziś wyrok w sprawie doprowadzenia przez urząd skarbowy do upadłości spółki JTT Computer.

Share
Przedsiębiorcy kontra fiskus - dziś wyrokŹródło: Jupiterimages
d22dw3w

Analityk rynków finansowych Piotr Kuczyński z Domu Inwestycyjnego Xelion powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że w licznych nieporozumieniach firm z fiskusem winni zdarzają się po obu stronach. Dodał jednak, że urzędnicy zbyt często czują się bezkarni. Ekspert uważa, że nie jest dobrze jeśli urzędnik nie ponosi konsekwencji za doprowadzenie firmy do bankructwa. Przyznaje jednak, że wprowadzenie dużej odpowiedzialności mogłoby zniechęcić pracowników urzędów do dociekliwości.

Jacek Skonieczny z ministerstwa finansów rozumie, że przedsiębiorcy nie lubią być kontrolowani, ale podkreśla, że ich zastrzeżenia tylko czasami potwierdzają się w sądzie. Jak powiedział IAR - nie ma przeświadczenia, że zdecydowana większość skarg firm jest uzasadniona.

Przypadek, który rozpatrzy sąd jest porównywany do upadku firmy Optimus Romana Kluski. Wrocławska firma JTT Computer produkowała sprzęt dla szkół. Pod koniec lat 90-tych sprzedawała go przez Czechy, żeby uniknąć niekorzystnego opodatkowania. Fiskus uznał, że takie działanie jest sprzeczne z prawem i nałożył na firmę karę w wysokości 10 milionów złotych.

d22dw3w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22dw3w
d22dw3w