Trwa ładowanie...
dz46gnu
23-09-2016 18:03

Przegląd informacji ze spółek

Obligacje serii S Robyga o łącznej wartości nominalnej 100 mln zł zadebiutują na Catalyst w środę 28 września, podał Robyg.

Share
dz46gnu

Akcjonariusz Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG)
wniósł powództwo o uchylenie uchwały ZWZ spółki, na mocy której Jarosławowi Baucowi - byłemu wiceprezesowi PGNiG - nie udzielono absolutorium za 2015 r., podała spółka.

Getback podjął uchwałę w sprawie przydziału obligacji na okaziciela serii BN o łącznej wartości nominalnej 12 mln zł i dojściu emisji do skutku, podała spółka.

ATM podpisało umowę refinansowania zadłużenia do kwoty 156 mln zł z mBankiem jako agentem kredytu i pierwotnym kredytodawcą oraz BZ WBK jako agentem ds. zabezpieczeń i pierwotnym kredytodawcą, podało ATM.

Atal dokonał wcześniejszego wykupu wszystkich obligacji serii G i J o łącznej wartości 20 mln zł, podał Atal. Wykup nastąpił ze środków własnych spółki.

dz46gnu

Przeciwko ZUE wszczęte zostało postępowanie z powództwa Elektrobudowy o zapłatę ok. 24,8 mln zł tytułem bezpodstawnego wzbogacenia, podało ZUE.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Stelmet, sporządzony w związku z planowaną ofertą publiczną akcji oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie jej akcji do obrotu na GPW w Warszawie. Publikacja prospektu jest zaplanowana na poniedziałek, 26 września br., podała spółka.

Fundusz Waterland Private Equity Investments, po zrealizowaniu inwestycji w Kredyt Inkaso, zamierza ogłosić kolejny projekt w Polsce w przyszłym tygodniu, poinformował szef warszawskiego biura funduszu Maciej Szymański. Fundusz prowadzi rozmowy z kolejnymi firmami, które rozważają ekspansję w Europie Zachodniej.

Fundusz Waterland Private Equity Investments - większościowy akcjonariusz Kredyt Inkaso - chce, żeby spółka pozostała na GPW i rozwijała się szybciej niż dotychczas, m.in. zwiększając obecność za granicą, poinformował menedżer inwestycyjny funduszu Tomasz Karpiński. Jest otwarty na rozmowy ze spółką Best - mniejszościowym akcjonariuszem Kredyt Inkaso.

dz46gnu

Master Pharm zawarł list intencyjny w sprawie określenia warunków objęcia 50% udziałów w spółce działającej w obszarze farmacji i kosmetologii, podała firma.

Elektrotim zawarł z KGHM Polska Miedź Oddział Zakłady Wzbogacania Rud z siedzibą w Polkowicach umowę na wymianę rozdzielnic w ramach projektu inwestycyjnego "Wymiana rozdzieleń średniego i niskiego napięcia w Rejonie ZWR Rudna". Wartość umowy to ryczałtowo 9,29 mln zł, podała spółka.

Benefit Systems skupi do 45 000 akcji własnych za maksymalnie 40 mln zł, podała spółka. Rozliczenie transakcji zaplanowane jest na 30 września br.

iFun4All zakłada produkowanie do dwóch gier indie, wykorzystujących real-world data (element rozszerzonej rzeczywistości) rocznie, poinformował prezes Michał Mielcarek.

dz46gnu

Dzięki refinansowaniu Eurocentrum Office Complex w Bank of China, Capital Park w znaczący sposób obniży koszty finansowe i zwiększy zdolność dywidendową projektu, a uwolnione środki będzie mógł przeznaczyć na dalszy rozwój biznesu, poinformował członek zarządu Marcin Juszczyk. Grupa analizuje potencjalne projekty inwestycyjne oraz chce stworzyć nowe fundusze dywidendowe.

Grupa Capital Park oraz Bank of China zawarły umowę kredytu inwestycyjnego dla projektu Eurocentrum Office Complex. Łączna wartość finansowania wynosi ponad 124 mln euro, podała spółka. Jest to największa transakcja nieruchomościowa Bank of China w Polsce.

Midven rozpocznie prace nad dokumentacją potrzebną do pozyskania kapitału i debiutu na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w IV kw. br., podała spółka.

Ferrum realizuje cele planowanej wcześniej emisji akcji innymi środkami. Spółka chce do końca roku ustalić z partnerami warunki zakupu nowej maszyny, negocjuje także uelastycznienie spłaty zobowiązań z bankami, poinformował ISBnews prezes Konrad Miterski.

dz46gnu

Ferrum liczy na zakończenie 2016 r. dodatnim wynikiem na wszystkich poziomach i na pozyskanie zamówień, które zapewnią dalszą poprawę wyników w roku 2017 r., poinformował ISBnews prezes Konrad Miterski.

Akcjonariusze MNI uchylili uchwały dotyczące wypłaty dywidendy podjęte w czerwcu 2015 r. i we wrześniu 2015 r. oraz zdecydowali o utworzeniu funduszu dywidendowego, wynika z uchwał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.

Premiera gry "Serial Cleaner" iFun4all w ramach Steam Early Access odbędzie się w czwartek, 29 września 2016 r, poinformowała spółka.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) określił czwartek, 29 września, jako pierwszy dzień notowania na NewConnect akcji QubicGames, podała Giełda.

dz46gnu

Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych przedłużył zapisów na walory spółki w ramach programu skupu akcji własnych do 3 października z planowanego wcześniej 30 września, podała spółka.

Alumetal szacuje, że nakłady inwestycyjne na budowę zakładu w Komarom na Węgrzech przekroczą wcześniej zakładaną kwotę 120 mln zł o ok. 3,5%, podała spółka. Na pierwszej linii produkcyjnej zakładu rozpoczęto już produkcję wyrobów gotowych.

Grupa kapitałowa Qumak osiągnęła stratę netto w wysokości ok. 6,4 mln zł w I poł. 2016 r. przy ok. 176 mln zł przychodów, podała spółka, powołując się na wstępne dane. Strata brutto w tym okresie wyniosła ok. 1,1 mln zł.

dz46gnu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz46gnu
dz46gnu