Trwa ładowanie...
d4lnyqo
03-10-2016 18:50

Przegląd informacji ze spółek

Rada nadzorcza Biotonu delegowała swojego przewodniczącego - pana Jubo Liu - do czasowego pełnienia obowiązków prezesa zarządu w okresie od dnia 4 października 2016 r. do 4 stycznia 2017 r., podała spółka.

d4lnyqo
d4lnyqo

Rada dyrektorów KGHM International powołała Roberta J. MacDonalda, obecnego wiceprezesa ds. finansowych spółki, na pełniącego obowiązki prezesa do czasu powołania prezesa, podała spółka.

Modelowa marża rafineryjna Grupy Lotos wyniosła 7,31 USD/baryłkę we wrześniu 2016 r. wobec 5,55 USD/baryłkę w sierpniu i 7,08 USD/baryłkę we wrześniu 2015 r., podała spółka.

Work Service dokonał przydziału 80 tys. szt. obligacji serii U o łącznej wartości nominalnej 80 mln zł, podała spółka.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte we wrześniu br. przez grupę kapitałową LPP wyniosły ok. 457 mln zł i były wyższe o ok. 20% r/r, podała spółka.

d4lnyqo

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny podstawowy Best dotyczący emisji przez obligacji o wartości nominalnej do 200 mln zł w ramach publicznego programu emisji obligacji, podała spółka.

Vantage Development osiągnął sprzedaż na poziomie 172 lokali w III kwartale 2016 r. (+40% r/r), a narastająco w okresie trzech kwartałów 2016 roku 602 lokali wobec 447 rok wcześniej, podała spółka.

Rolnicy od października br. mogą ubezpieczyć uprawy ozime: zboże i rzepak, a państwo dopłaci do nich nawet do 65% składki, podał Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU). Dopłata ta jest realizowana w ramach limitu przyznanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Lubelski Węgiel Bogdanka nie zakłada, że obserwowane na światowych rynkach wzrosty cen węgla przełożą się na odbicie cen uzyskiwanych przez spółkę, poinformował prezes Krzysztof Szlaga.

d4lnyqo

Enea chce do końca roku dokonać wstępnej analizy, która wskaże na warunki, na jakich mógłby zostać zbudowany pierwszy blok gazowo-parowy (IGCC), zlokalizowany blisko zakładu Lubelskiego Węgla Bogdanki, poinformował prezes Enei Mirosław Kowalik.

Trzecim inwestorem dla bloku C Elektrowni Ostrołęka może być zagraniczna instytucja finansująca, np. japońska lub chińska, poinformował prezes Enei Mirosław Kowalik.

Enea nie wyklucza udziału partnera w przypadku inwestycji w Elektrownię Połaniec, wystawioną na sprzedaż przez Engie, jednak nie prowadzi obecnie rozmów w tej sprawie, poinformował prezes Mirosław Kowalik.

Lubelski Węgiel Bogdanka przedstawi strategię w na przełomie 2016 i 2017 r., spółka chce w średnim i długim terminie wypłacać dywidendę, poinformował prezes Krzysztof Szlaga.

d4lnyqo

Enea chce pozostać spółką dywidendową, przy czym decyzje o podziale zysku będą zależały m.in. od poziomu nakładów inwestycyjnych i wskaźnika długu netto do EBITDA, poinformował wiceprezes ds. finansowych Mikołaj Franzowiak.

Vistal Gdynia podpisał umowę z zagranicznym kontrahentem z branży budowlanej na wykonanie konstrukcji stalowych kontenerów hotelowych za 77,5 mln zł brutto, podała spółka.

Unified Factory podpisał umowę dotyczącą rozwiązań platformy Customer Service Automation z firmą z siedzibą w Rumunii, pośredniczącą w sprzedaży oprogramowania, podała spółka.

Baza klientów spółki LiveChat Software wzrosła o 351 firm netto we wrześniu. Według stanu na 1 października, z jej rozwiązania korzystało 16 949 firm z całego świata, podała spółka.

d4lnyqo

Grupa Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) zawarła z firmą Ursus Bus od umowę, która dotyczy sfinansowania w formie leasingu autobusów elektrycznych, w tym prototypu pierwszego seryjnego miejskiego autobusu elektrycznego z ogniwem wodorowym, podała instytucja.

Vivid Games planuje, że casualowa gra "Road Survivor", wyprodukowana przez rumuńskie studio Art Dynasty trafi na platformy mobilne iOS i Android jeszcze w 2016 roku, podał Vivid Games.

Enea zakłada w swojej strategii na lata , że wartość jej EBITDA wzrośnie o 38% do 2025 r. wobec 2,13 mld zł w 2015 r., podała spółka.

Grupa Lokum Deweloper sprzedała 113 lokali w III kw. br. wobec 141 w analogicznym okresie ub. roku. W tym czasie rozpoznano w wyniku 121 lokali, w porównaniu z 60 rok wcześniej. Spółka ocenia, że tegoroczna prognoza przychodów na poziomie 172,1 mln zł i zysku netto wysokości 42,4 mln zł zostanie zrealizowana, podał deweloper.

d4lnyqo

Konsorcjum NTT Technology Sp. z o.o. (lider) oraz Helica Sp. z o.o. podpisało umowy, których przedmiotem jest dostawa 3 169 sztuk komputerów stacjonarnych, w tym zestawów komputerowych typu All In One, stacji graficznych i jednostek centralnych oraz 3 184 sztuk monitorów na łączną kwotę 10,05 mln zł brutto (8,17 mln zł netto), a także 1 080 sztuk komputerów przenośnych na łączną kwotę 3,26 mln zł netto na rzecz zamawiającego - Centrum Usług Wspólnych, podało NTT System.

State Street Nominees Limited jako akcjonariusz New World Resources (NWR) zażądał od zarządu spółki zwołania w najkrótszym możliwym terminie walnego zgromadzenia celem postawienia NWR w stan likwidacji i wyznaczenia likwidatorów, podała spółka.

CEZ nie zdecydował się złożyć oferty wiążącej na aktywa EdF w Polsce, podała spółka.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW)
zdecydował o wprowadzeniu we wtorek, 4 października, do obrotu 1,8 mln praw do akcji serii G Mercator Medical, podała spółka.

d4lnyqo

Prace prowadzone przez Synektik w ramach I fazy badań klinicznych kardioznacznika przeznaczonego do badań perfuzji mięśnia sercowego (MPI) metodą PET są na finalnym etapie realizacji. Spółka oczekuje, że ten etap badań klinicznych zakończy się w ciągu najbliższych kilku tygodni, podał Synektik.

K2 Internet rozmawia z potencjalnymi inwestorami, ale nie przewiduje transakcji w 2016 r. W ramach rozwoju skupi się na zmianach wewnętrznych w spółkach mediowych i agencyjnych oraz na działaniach w obszarze Oktawave, podała spółka.

Kruk dokonał przydziału obligacji serii AB4 o łącznej wartości nominalnej 35 mln zł, podała spółka. Łącznie w ramach III programu emisji obligacji publicznych spółka pozyskała 300 mln zł.

PT Bintang Sinar Perkasa - spółka zależna od Prime Minerals - przystąpiła do negocjacji z potencjalnymi wykonawcami infrastruktury niezbędnej do uruchomienia kopalni rudy niklu na indonezyjskiej wyspie Sulawesi, podała spółka.

Vivo Kids i Coccodrillo Concept - spółki zależne CDRL - wypłaciły dywidendy oraz zaliczki na poczet dywidend w łącznej wysokości 2,89 mln zł, podała spółka. CDRL przewiduje, że to zdarzenie jednorazowe wpłynie na zwiększenie wyniku finansowego w III kw. br.

Peixin International Group odnotował 0,89 mln euro skonsolidowanego zysku netto w I poł. 2016 r. wobec 7,14 mln euro zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Murapol odnotował 54,62 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2016 r. wobec 12,71 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Integer.pl odnotował 157,78 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2016 r. wobec 11,11 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

InPost odnotował 96,05 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2016 r. wobec 9,54 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) podpisała ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń (SRK) umowę dotyczącą nieodpłatnego zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci oznaczonej części Kopalni Węgla Kamiennego "Borynia-Zofiówka-Jastrzębie" Ruch "Jas-Mos" na rzecz SRK, podała JSW.

d4lnyqo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lnyqo