Trwa ładowanie...
d6tf23e
d6tf23e

Przegląd informacji ze spółek

Po transakcji sprzedaży 100% akcji Małpki przez Czerwoną Torebkę na rzecz Forteam Investments Limited suma bilansowa Czerwonej Torebki spadnie o 15%, poinformowała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d6tf23e

Po transakcji sprzedaży 100% akcji Małpki przez Czerwoną Torebkę na rzecz Forteam Investments Limited suma bilansowa Czerwonej Torebki spadnie o 15%, poinformowała spółka.

Przychody grupy Orbis według wstępnych danych wyniosły 707,8 mln zł w 2014 r., co oznacza wzrost o 3,7% w skali roku, podał Orbis. W samym IV kwartale ub.r. przychody wyniosły 176,8 mln zł i były wyższe o 4,5% w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku.

Akcjonariusze WDM Capital upoważnili zarząd do dokonania jednego albo większej liczby podwyższeń kapitału zakładowego spółki, łącznie o kwotę nie większą niż 9.750.000,00 zł na okres trzech lat, poprzez emisję akcji z wyłączeniem prawa poboru, wynika z uchwał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia. Z kolei rada nadzorcza spółki powołała na funkcję prezesa WDM Capital Piotra Sieradzana.

Miejskie Zakłady Autobusowe (MZA) w Warszawie ogłosiły przetarg na dostawę 80 autobusów, w tym 20 dwunastometrowych i 60 osiemnastometrowych.

Solaris Bus & Coach podpisał kontrakt na dostawę 70 niskopodłogowych autobusów Urbino 12 dla miejskiego przewoźnika SC Publitrans 2000 z Pitesti w Rumunii, podała spółka.

windeln.de, z portfela MCI Management, sfinalizował rundę finansowania w wysokości 45 mln euro z udziałem Goldman Sachs, Deutsche Bank, DN Capital, MCI Management i 360 Capital Partners, podało MCI.

Olympic Entertainment Group (OEG) podpisał porozumienie zezwalające firmie na wejście na rynek maltański i otwarcie największego kasyna Grupy w "atrakcyjnym regionie turystycznym", podała spółka. Nowe kasyno powstanie we współpracy z wiodącym maltańskim hotelem i przedsiębiorstwem rozrywkowym Eden Leisure Group, które zainwestuje ponad 30 mln euro w powiększenie kompleksu. OEG zainwestuje w utworzenie nowego kasyna kwotę do 7 mln euro.

InPost podtrzymuje, że chce mieć 1000 Paczkomatów we Włoszech do końca br. Spółka rozpoczęła współpracę z włoską księgarnią internetową IBS.it, podała spółka.

Arcus chce zwiększyć marże na swojej działalności, liczy na efekty ubiegłorocznych działań marketingowych i wzrost sprzedaży usług outsourcingu wydruku w 2015 r., poinformował agencję ISBnews prezes Michał Czeredys.

Polkomtel, operator sieci Plus, zlecił Ericssonowi wdrożenie nowej platformy Next Generation IN-Prepaid oraz utrzymanie istniejącej platformy NGIN-Postpaid, bazujących na systemach Open Cloud SDF, poinformował dyrektor departamentu wsparcia i SLA w Polkomtelu Marek Pierścionek.

Grupa kapitałowa Inpro wprowadziła do sprzedaży 118 mieszkań w ostatnim etapie osiedla Wróbla Staw Mieszkania (określanym przez spółkę jako etap I, podała firma. Zakończenie inwestycji planowane jest na 30 grudnia 2015 r.

PKP Cargo złożyło dziś w Państwowej Inspekcji Pracy zawiadomienie o powstaniu sporu zbiorowego z Federacją Związków Zawodowych Pracowników Polskich Kolei (FZZPPK), podała spółka.

Internet Media Services (IMS) spodziewa się bardzo dobrych wyników grupy w 2014 roku i będzie rekomendował radzie nadzorczej oraz walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy za 2014 rok w wysokości 6 gr na akcję, tj. w łącznej wysokości ok. 2 mln zł, podała spółka.

Creotech Instruments chce osiągnąć przychód 100 mln zł rocznie w ciągu 3 lat. Inwestycje w rozwój również mogą sięgnąć 100 mln zł, poinformował dyrektor projektów kosmicznych Creotech Jacek Kosiec.

Kernel Holding zwiększył sprzedaż zboża o 5,1% r/r do rekordowego poziomu 1,4 mln ton w II kw. r. obrotowego 2014/2015 (1 lipca - 30 września 2014 r.), podała spółka. Narastająco po I poł. r. obrotowego wzrost wyniósł 18,2% do 2,62 mln ton.

d6tf23e

Podziel się opinią

Share
d6tf23e
d6tf23e