Trwa ładowanie...
df2lgn6

Przegląd prasy gospodarczej, czwartek, 16 września

...

df2lgn6
df2lgn6

16.09. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w czwartek, 16 września

RZECZPOSPOLITA

Rada Ministrów kończy z przyznawaniem grantów na inwestycje w dużych miastach. Decyzja najmocniej uderza w sektor nowoczesnych usług biznesowych. (s.B1)

Jak dowiedziała się "Rz", PGNiG zażądał od niemieckiego koncernu E.ON, by ten jeszcze dziś dał gwarancję, że wywiąże się z zawartych umów. Stanowczy ton polskiej spółki to efekt braku jakichkolwiek dostaw gazu. E.ON Ruhrgas zobowiązał się je realizować od czerwca. Niemcy dalej nie wywiązują się ze złożonych deklaracji. (s.B1)

df2lgn6

Fundusz Ubezpieczeń Społecznych także w tym roku dostanie 5,4 mld zł pożyczki z budżetu oprócz dotacji budżetowej i pieniędzy z Funduszu Rezerwy Demograficznej. (s.B3)

Maleje strata LOT. Po siedmiu miesiącach 2010 r. wynik operacyjny sięgnął minus 35 mln złotych. Rok temu był ponadczterokrotnie gorszy. (s.B3)

Władze czeskiego koncernu CEZ zdecydowały o wstrzymaniu zagranicznej ekspansji i rozważają nawet sprzedaż części aktywów. Czy Skawina i Elcho pójdą pod młotek? (s.B5)

Minister gospodarki może wycofać się z pomysłu, by nadzorowany przez niego eksporter węgla Węglokoks przejął producenta maszyn górniczych, firmę Remag - ustaliła "Rz". "Jestem skłonny wycofać się z pomysłu przejęcia przez Węglokoks Remagu. Plan był dobry, jednak oczekiwania ministra finansów są trudnym warunkiem brzegowym" - powiedział "Rz" wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. "Minister finansów foruje pomysł, by była wypłacona dywidenda po sprzedaży Polkomtela, a wtedy Węglokoks nie będzie miał środków na akwizycję" - tłumaczy. (s.B8)

df2lgn6

Ponad 20 spółek przeprowadzi w tym roku oferty publiczne akcji. Ich wartość przekroczy 2,3 mld zł. (s.B10)

PARKIET

Jeśli Eurocash przejmie Emperię, to prawdopodobnie pozbędzie się części hurtowni. Pod młotek pójdzie też sieć sklepów Stokrotka, wyceniana na minimum 300 mln zł. (s.5)

28 mln zł brutto spodziewa się uzyskać ze sprzedaży akcji deweloper ED Invest. (s.7)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Rząd zamierzał zwolnić w przyszłym roku 10 proc. z 400 tys. urzędników administracji publicznej. Zamiast redukcji gwarancje zatrudnienia może dostać 300 tys. z nich. Szefowie instytucji przekonują, że bez tego zawali się państwo. (s.A1)

Orlen szuka okazji do przejęć na czeskim rynku paliwowym. Spółka chce wzmocnić Unipetrol. Rozgląda się za stacjami benzynowymi, chce też dokupić udziały w rafineriach. (s.A15) (PAP)

morb/

df2lgn6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df2lgn6