Trwa ładowanie...
d2j5q0m

Przegląd prasy gospodarczej, czwartek, 26 sierpnia

...
Share
d2j5q0m

26.08. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w czwartek, 26 sierpnia

RZECZPOSPOLITA

Bumar, zbrojeniowy holding, skonsoliduje produkcję i poszuka pieniędzy na nowe projekty broni. W planach jest zamykanie nierentownych zakładów i zwolnienie nawet 2,5 tys. osób. Związkowcy zbrojeniówki zapowiadają protest. (s.B1)

d2j5q0m

Na świecie rośnie gorączka złota. O 36 proc. wzrósł w pierwszej połowie roku popyt na złoto. Inwestorzy kupują kruszec, obawiając się o stan globalnej gospodarki. Światowa Rada Złota prognozuje dalszy wzrost zapotrzebowania. (s.B2)

Jak dowiedziała się "Rz", szefowie PGE mogą w ciągu kilku tygodni dojść do porozumienia z ministrem skarbu w sprawie przejęcia Energi. Podstawowy atut, jaki mają, to bardzo korzystna dla resortu, czyli wysoka wycena wartości spółki. Teraz jeszcze wykonują dodatkowe due diligence energetycznej firmy. (s.B2)

Akcje Giełdy Papierów Wartościowych zadebiutują na parkiecie 9 listopada. Zapisy na papiery firmy sprzedawane przez Skarb Państwa przyjmowane będą w październiku. (s.B4)

PARKIET

d2j5q0m

MSP może zawrzeć warunkową umowę sprzedaży Energi Polskiej Grupie Energetycznej pod koniec września. Ale jeśli transakcji nie zatwierdzi UOKiK, może ona w tym roku nie nastąpić. (s.1,4)

Na rynku odzieży i obuwia nieco mocniejsze odbicie. Branża oczekuje poprawy nastrojów konsumentów na jesieni i wzrostu obrotów o niemal 4 proc. w całym roku. (s.7)

GAZETA WYBORCZA

Pracownicy dużych sklepów z całej Polski szykują pikietę w stolicy. Chcą podwyżek, wolnych niedziel, umów o pracę, zwiększenia zatrudnienia. (s.17)

d2j5q0m

Agencja Standard & Poor's obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej Irlandii do AA minus z perspektywą negatywną. Powód? Wielomiliardowe wsparcie sektora bankowego, które wywinduje dług publiczny Irlandii do 113 proc. PKB w 2012 r. (s.18)

Brakuje ziarna na chleb, a import potrwa 2-3 miesiące. Trzeba uwolnić zboże z rezerw strategicznych - apeluje do rządu Krajowa Rada Piekarstwa i Cukiernictwa. I straszy podwyżką cen chleba nawet o 20-30 proc. (s.19)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Niemiła niespodzianka może spotkać tych, którzy liczyli na tani urlop za granicą we wrześniu. W biurach podróży brakuje wycieczek. Za te, które zostały, trzeba zapłacić więcej, niż gdybyśmy się zdecydowali na ich kupno przed wakacjami. (s.A12)

Royalton Partners, jeden z większych funduszy private capital działających w naszym regionie Europy, ma do wydania ponad 200 mln zł. Szuka celów inwestycyjnych głównie w Polsce. Interesują go m.in. firmy związane z sektorem energetycznym. (s.A19) (PAP)

morb/

d2j5q0m

Podziel się opinią

Share
d2j5q0m
d2j5q0m