Trwa ładowanie...
de1xbks

Przegląd prasy gospodarczej, czwartek, 4 listopada

...

de1xbks
de1xbks

04.11. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w czwartek, 4 listopada.

PARKIET

Łódzka firma Target BPO podpisała z Internet Group list intencyjny. Właściciel Targetu nie ukrywa, że interesują go spółki call-center należące do giełdowej firmy. Przy okazji być może pomoże ją ocalić. (s.04)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów pyta inne firmy energetyczne o to, jak ich zdaniem zakup gdańskiej Energi przez PGE wpłynie na konkurencję w branży. (s.05)

de1xbks

Zarząd KGHM podpisał umowę z China Minmetals Corporation na sprzedaż w przyszłym roku katod miedzianych. Wartość kontraktu szacowana jest na 1,2-2,4 mld zł. (s.05)

Według gazety PGNiG może nie wystartować w przetargu na akcje grupy Lotos. Szef PGNiG powiedział gazecie, że zarząd gazowej spółki zajmie się sprawą Lotosu pod koniec listopada. (s.05)

Trakcja Polska podpisała dwa nowe kontrakty, dzięki którym jej portfel zamówień wzrósł do około 1,8 mld zł z 1,2 mld zł. (s.07)

Największe spółki ochrony mienia już analizują zakres zwolnień swoich niepełnosprawnych pracowników. To skutek zmian w prawie, które ograniczają dotacje z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. (s.08)

de1xbks

RZECZPOSPOLITA

Polacy coraz częściej sięgają po pożyczki. Instytucje finansowe ostrożniej sprawdzają sytuację kredytobiorców. 23 proc. badanych deklaruje, że ma jeden kredyt bankowy, a kolejne 7 proc. przyznaje się do co najmniej dwóch - wynika z najnowszego sondażu GfK dla gazety. (s.B4)

Koalicyjny PSL proponuje symboliczne składki zdrowotne dla rolników. Wielka rewolucja w KRUS planowana jest na 2014 rok. (s.B6)

de1xbks

GAZETA WYBORCZA

Kolejne rządy nie potrafią ułatwić prowadzenia biznesu w Polsce. W najnowszym rankingu "Doing Business" awansowaliśmy z 73. na 70. pozycję. Spośród krajów UE niżej są tylko Włochy i Grecja. (s.25)

Czeka nas wielkie zamykanie urzędów pocztowych. W ciągu trzech lat operator chce ich zlikwidować 3 tys. Co w zamian? Agencje w sklepach i na stacjach benzynowych. (s.26)

PULS BIZNESU

Target BPO ma plan - przejąć najcenniejsze aktywa spółki Internet Group i na jej plecach wejść na GPW. (s.6)

de1xbks

Odchudzenie zarządu, wymiana hoteli, nowe kierunki - to paten biura podróży Triada na poprawę wyników finansowych. (s.10)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Według informacji "DGP" w środę o 18.00 Jan Kulczyk przedstawił ostatnie dokumenty i gwarancje, których zażądało MSP w związku ze sprzedażą 51 proc. Enei. Jak dowiedział się dziennik, sprawa rozbijała się o sposób przeprowadzenia transakcji. Resort domaga się ogłoszenia wezwania na 100 proc. akcji. W takim scenariuszu inwestor musi być gotowy wyłożyć na stół nawet 11 mld zł. Dariusz Mioduski, szef Kulczyk Investments, zapewnił, że spółka ma pieniądze, by pokryć taki wydatek. (s.A15)

morb/ pif/

de1xbks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de1xbks