Trwa ładowanie...
dh4cxmg

Przegląd prasy gospodarczej, czwartek, 7 marca

...

dh4cxmg
dh4cxmg

07.03. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w czwartek, 7 marca.

RZECZPOSPOLITA

Pobicie przez Dow Jones historycznego rekordu wedlug wielu analityków może świadczyć o dobrych długoterminowych perspektywach dla hossy. (s.B2)

PGNiG, LPP i Ursus uhonorowano statuetkami dla najlepszych spółek giełdowych minionego roku. Za najlepszego prezesa uznano Jerzego Marciniaka, szefa Azotów Tarnów. (s.B3)

dh4cxmg

Rynek ropy spokojny po śmierci Chaveza. Narodowy wenezuelski koncern naftowy PDVSA informował w środę, że wydobycie jest na normalnym poziomie, a rafinerie pracują bez zakłóceń. (s.B3)

Rząd rozważy nie tylko dobrowolność uczestnictwa w OFE, ale i zawieszenie przekazywania składek do tych instytucji - wynika z informacji "Rz". (s.B9)

PARKIET

JSW rozpisała konkurs na szefa i członków zarządu. Nowego kierownictwa szuka też Węglokoks i KHW. (s.5)

dh4cxmg

W przyszły poniedziałek, 11 marca, ruszą spotkania z europejskimi inwestorami, potencjalnymi nabywcami euroobligacji, do których emisji przymierza się Energa. Koordynatorami emisji są, jak podała agencja Bloomberg, Bank of America Merrilll Lynch, BNP Paribas i HSBC. (s.5)

Rada nadzorcza Czerwonej Torebki podjęła uchwałę ws. emisji obligacji. W jednej lub kilku seriach spółka może wypuścić papiery o łącznej wartości nominalnej do 100 mln zł, z terminem zapadalności do końca 2017 r. (s.6)

GAZETA WYBORCZA

Kraje Unii Europejskiej diametralnie różnie przechodzą przez obecny kryzys. Gdy grecka gospodarka kurczy się o 6 proc., łotewska rośnie o 5,7 proc. Wszyscy niepewnie patrzą na Włochy, a z nadzieją na Niemcy. (s.23)

dh4cxmg

PULS BIZNESU

Nauczony doświadczeniem Skarb Państwa chce statutowo zablokować przejęcie spółki cukrowej. Pracownicy i plantatorzy obawiają się, że mechanizm, który ma zabezpieczyć firmę przed wrogim przejęciem, wyłączy z gry również ich. (s.3)

TU Europa nie chce już być hurtownikiem. Nowa strategia zakłada wejście w detal. (s.7)

Gant trzyma akcjonariuszy w napięciu. Na koniec marca zapada termin wykupu jego obligacji wartych 26 mln zł. "Jesteśmy na dobrej drodze, by cała transza została zrolowana. Dla kolejnych transz szykujemy różne scenariusze, choć rolowanie byłoby najlepsze" - powiedział Karol Antkowiak, prezes Ganta. Rynek niedawno przestraszył się informacją, że ze spółką żegna się czterech członków rady nadzorczej i wiceprezes. Efektem była gwałtowna przecena papierów spółki. Do tego doszedł wniosek o upadłość spółki zależnej, Budopolu. Sparaliżowany nadzór ma być dopełniony na walnym 3 kwietnia. (s.8)

dh4cxmg

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Na czele listy profesji, których przedstawiciele najczęściej pozostają bez pracy, zaraz po handlowcach są ślusarze, budowlańcy i ekonomiści. (s.A4)

Operator sieci Plus złożył w środę w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej wniosek o unieważnienie przetargu na częstotliwości pod szybki mobilny internet LTE. Jego zdaniem pasmo 1800 Mhz, które dostały Play i T-Mobile, zostało rozdane z rażącym naruszeniem prawa. (s.A8)

Kompania Węglowa zamierza w tym roku wydac na inwestycje ok. 1 mld zł wobec 1,3 mld zł przed rokiem. Chce nabyć dwa kompleksy - do eksploatacji niskich i wysokich pokładów. Będzie stawiać na poprawę efektywności. Zamierza posiłkować się kredytem obrotowym w postaci obligacji zwykłych na kwotę ok. 1 mld zł. (s.D2)

Już pięc polskich banków oferuje kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu. Popularność tego produktu może rosnąć dzięki niskim stopom. (s.A14) (PAP)

morb/

dh4cxmg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh4cxmg