Trwa ładowanie...
d2ejtvd
d2ejtvd

Przegląd prasy gospodarczej, piątek, 25 lutego

...
Share
d2ejtvd

25.02. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w piątek, 25 lutego.

RZECZPOSPOLITA

Mimo końca działalności FSO tegoroczny wynik fabryk będzie lepszy niż w 2010 roku. Fiat, Opel i Volkswagen planują zwiększenie produkcji o kilka-kilkanaście procent. Więcej będzie autobusów i ciężarówek. (s.B1)

d2ejtvd

Zaniepokojony sytuacją w regonie król Abdullach wrócił do kraju z kuracji w Stanach Zjednoczonych i podarował narodowi 36 mld USD. (s.B2)

Ponad 2,3 mld zł wyda sześć miast na nowe tramwaje. Połowę tej kwoty sfinansuje Unia Europejska. Największym wygranym jest bydgoska Pesa. Dostarczy 144 pociągi za ok. 1,3 mld zł. (s.B4)

W styczniu cztery śląskie spółki wydobywcze miały ok. 2 mld zł przychodów, ponad 100 mln zł zysku netto, sprzedały 6 mln ton węgla, wydobyły 5,6 mln ton - powiedziała "Rz" Joanna Strzelec-Łobodzińska, wiceminister gospodarki. (s.B7)

Zbliża się czas, w którym Skarb Państwa może zacząć sprzedawać akcje PKO BP i PZU. (s.B11)

d2ejtvd

PARKIET

Echo Investments planuje sprzedać Park Postępu. Za kompleks biurowców na Mokotowie deweloper może otrzymać nawet 100 mln euro (prawie 400 mln zł). Zysk wyniósłby kilkadziesiąt milionów złotych. (s.4)

Ferro, dystrybutor armatury sanitarnej, złożył prospekt emisyjny do KNF. Spółka chce wyemitować 10,5 mln nowych akcji. Będzie to oferta prywatna. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup Novaservis, dostawcy wyposażenia sanitarnego w Czechach i na Słowacji. (s.4)

GAZETA WYBORCZA

d2ejtvd

Wkrótce benzyna może znów kosztować 5 zł za litr. Z powodu walk w Libii ceny rosną jak szalone. Bliskowschodni zamęt bije we wzrost polskiej gospodarki. (s.25)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Fiat zrezygnował z zabiegów o wsparcie produkcji nowego modelu w Tychach. Starał się o te pieniądze jako wsparcie na tworzenie miejsc pracy. Spółka zapewniła jednak, że Lancia będzie produkowana w Tychach nawet bez finansowego wsparcia polskiego rządu. (s.A11)

Dwa fundusze private equity weszły do ostatniej tury negocjacji w sprawie sprzedaży TP Emitel, operatora telekomunikacyjnego należącego do Grupy TP - wynika z informacji "DGP". (s.A11)

d2ejtvd

Błyskawicznie rosną obroty uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla. Wartość tego handlu w Polsce w minionym roku mogła sięgnąć nawet 400 mln euro. Dwie trzecie rynku należy do dwóch graczy - Orlenu i Tauronu. (s.A12)

Gwałtownie rośnie liczba spółek notowanych na NewConnect, które postanowiły wypłacić dywidendę. (s.A14)

PULS BIZNESU

W krótkim czasie na warszawskim parkiecie mogą pojawić się dwie spółki zajmujące się sprzedażą gazu płynnego. Po firmie Barter przymiarki do debiutu na GPW rozpoczął Polski Gaz, jeden z większych w kraju dystrybutorów LPG. Na razie nie jest przesądzone, czy trafi on tam sam, czy spółka Gdańsk Terminal LPG, którą Polski Gaz kupił w lutym od holenderskiej firmy. (s.6)

Eurosystem, spółka zajmująca się pracami projektowymi dla telekomunikacji i geoinformatyką, szykuje prywatną emisję akcji. Najpóźniej za dwa miesiące zamierza zadebiutować na NewConnect. (s.7) (PAP)

morb/

d2ejtvd

Podziel się opinią

Share
d2ejtvd
d2ejtvd