Trwa ładowanie...
d4f1ixo

Przegląd prasy gospodarczej, piątek, 29 października

...

Share
d4f1ixo

29.10. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w piątek, 29 października.

RZECZPOSPOLITA

Polski dług szybko rośnie. Od momentu uruchomienia licznika długu, czyli w ciągu miesiąca, wzrósł on o 13 mld zł i przekracza już 737 mld zł. (s.B7)

d4f1ixo

Coraz więcej paażerów lata na krajowych trasach. O prawie 4 proc. wzrosła w tym roku liczba klientów linii lotniczych. (s.B8)

Wzrośnie sprzedaż aut. Do końca roku z salonów wyjedzie ponad 320 tys. samochodów. (s.B9)

PARKIET

NWR rozważa emisję akcji dla OFE, by skłonić je do sprzedaży Bogdanki w trwającym właśnie wezwaniu. NWR może wyemitować akcje nawet za 1,4 mld zł. (s.1,3)

d4f1ixo

Blisko miliard złotych może sięgnąć oferta publiczna firmy z grupy rolniczej Valars z Rosji. Spółka w maju chce zadebiutować na giełdzie w Warszawie. (s.5)

Od stycznia do września firmy leasingowe sfinasowały zakupy przedsiębiorstw za 18,1 mld zł. To wynik o 9 proc. lepszy niż rok wcześniej. (s.10)

GAZETA WYBORCZA

Do marca przyszłego roku na warszawskiej giełdzie chce zadebiutować Geo Alians, naftowa spółka ukraińskiego oligarchy Wiktora Pinczuka. (s.21)

d4f1ixo

Internetowa telewizja Zygmunta Solorza-Żaka wchodzi na tablety i wprowadza nowe usługi. Chce wyjść na zero już w połowie przyszłego roku. (s.27)

PULS BIZNESU

Są chętni na Cash For You. Siecią bankomatów interesuje się m.in. portugalski SIBS. (s.2)

"Nie jesteśmy zainteresowani sprzedażą Elzabu po 3,4 zł za akcję" - powiedział Paweł Dudziuk, przedstawiciel rady nadzorczej spółki i jej czołowy akcjonariusz, który przez Exorigo i Relpol2 kontroluje 32,33 proc. głosów na walnym Elzabu. Jest on przekonany, że cena zaoferowana w wezwaniu przez Novitusa nie oddaje wartości godziwej spółki. (s.4)

d4f1ixo

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

FSO na Żeraniu po 60 latach pracy kończy działalność. Po firmie kontrolowanej przez UkrAwto zostanie 110 ha atrakcyjnych gruntów, które będą wystawione na sprzedaż. (s.A1,A15)

Polska zgadza się na forsowane przez Niemcy i Francję otwarcie traktatu lizbońskiego. W zamian będzie kompromis w sprawie liczenia długu publicznego i deficytu budżetowego. (s.A1,A10)

Kurs euro poniżej 4 zł zachęcił Holendrów i Niemców do kupowania aut w Polsce. Dilerom zabrakło samochodów, nowe modele pojawią się dopiero po Nowym Roku. Największy popyt jest na volkswageny i skody. (s.A5)

KGHM TFI, które przy zakupie kłodzkich uzdrowisk nabyło prawa do Staropolanki, chce odnowić markę, zwiększyć produkcję i rywalizować z największymi producentami w Polsce. (s.A14)

Marże kredytów mieszkaniowych w ciągu kwartału spadły o ok. 0,2 pkt., do ok. 2 proc. Coraz więcej banków decyduje się na rezygnację z pobierania prowizji. (s.A16) (PAP)

morb/ pr/

d4f1ixo

Podziel się opinią

Share
d4f1ixo
d4f1ixo