Przegląd prasy gospodarczej, piątek, 5 sierpnia

...

05.08. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w piątek, 5 sierpnia.

RZECZPOSPOLITA

Płace gonią wydajność w regionach. Największe podwyżki w przemyśle na Lubelszczyźnie, najmniejsze w Opolskiem i Świętokrzyskiem. (s.B2)

Będzie strajk w przewozach regionalnych. Strajk maszynistów został zaplanowany na 17 sierpnia, potrwa 24 godz. Na tory nie wyjedzie wówczas ok. 2,7 tys. pociągów. (s.B3)

Rebranding Polskiej Telefonii Cyfrowej z Ery na T-Mobile nie poprawił jej wyników za II kwartał. (s.B4)

Elektrociepłownie mogą zaoferować ogrzewanie o jedna trzecią tańsze, niż stare zakłady ciepłownicze. Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie (IGCP) szacuje, że moc elektryczna, jaka mogłaby być tą drogą wprowadzona do systemu elektroenergetycznego, to 2 do 3 tys. MW. (s.B5)

PARKIET

TVN - Grupa ITI nie sprzeda giełdowej telewizji rosyjskiemu inwestorowi. Według źródeł "Parkietu" ITI wysłał już zapytania ofertowe m.in. do francuskiego Vivendi, Bertelsmenna, TimeWarner i Discovery. (s.4)

GAZETA WYBORCZA

Strefie euro wciąż wiatr w oczy. Inwestorzy nie wierzą w to, że Bruksela szybko zaradzi kryzysowi. Włochy i Hiszpania w coraz większych opałach, giełdy poszły mocno w dół. (s.19)

PULS BIZNESU

Gaz łupkowy może pozostać w skałach. Unia Europejska próbuje zablokować wielką szansę dla Polski - ostrzega europoseł Paweł Kowal. (s.3)

Odpolitycznienie spółek skarbu państwa to mit. Polski Holding Nieruchomości opanowali ludzie związani z PO i resortem skarbu. Zdaniem gazety o tym, czy Grupa PHN wejdzie na giełdę zdecydują wybory. (s.4)

Puławy tną sieć handlową i snują zamorskie plany. Po przejęciu Fosforów spółka zaczyna porządki w grupie. Pod nóż pójdzie dystrybucja. (s.11)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Bankowe sposoby na franka. Platformy internetowe do zakupu walut i obniżenie ich kursu - to odpowiedź banków na ustawę antyspreadową. (A7)

Prognoza, że wzrost PKB w 2011 roku wyniesie 4 proc. jest "bardzo realistyczna". Natomiast w 2012 roku taki wynik jest osiągalny, ale obarczony znacznie większymi ryzykami - powiedział wiceminister finansów Ludwik Kotecki w rozmowie z "DGP". (s.A7)

IKEA za miesiąc rusza z produkcją płyt, AJ Produkter postawi nową halę. Producenci mebli szykują się na powrót koniunktury. (s.A11)

Niemcy wprowadzają klasyfikacje energetyczą aut. (s.A12)

Złoto długo jeszcze będzie drożało. W najbliższych latach cena kruszcu może sięgnąć 2-3 tys. USD za uncję. (A13)

(PAP)

mak/

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)