Trwa ładowanie...
d30r7sh

Przegląd prasy gospodarczej, poniedziałek, 24 stycznia

...

Share
d30r7sh

24.01. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w poniedziałek, 24 stycznia.

RZECZPOSPOLITA

Raport "Rz": Na koniec 2010 r. było 790 tys. indywidualnych kont emerytalnych. To mniej niż rok wcześniej. (s.B1)

Bomi stawia na internet, pojawi się w kolejnych miastach. Sieć delikatesów pozwoliła na znaczne umocnienie konkurencyjnych Almy oraz Piotra i Pawła. Teraz chce nadrabiać straty. (s.B6)

d30r7sh

Windykatorzy otrzymują coraz więcej zleceń. Wartość długów przekazanych firmom windykacyjnym w ubiegłym roku wzrosła o 24 proc. w porównaniu z 2009 rokiem. (s.B13)

PARKIET

KGHM - Za tydzień rada nadzorcza miedziowego giganta ma się zajmować budżetem firmy na 2011 rok. "Zarząd przedstawił kilka wariantów wyniku za 2011 rok, w zależności od kształtowania się kursów dolara i miedzi" - mówi jeden z członków rady. Według analityków KGHM może zarobić w tym roku 5,5-7,5 mld zł wobec niespełna 4,5 mld zł prognozowanych na 2010 rok.(s.1,5)

Cyfrowy Polsat. LTE priorytetem. Telewizja Polsat zrealizowała zapowiedziane prognozy, a Cyfrowy Polsat zakończył 2010 rok zgodnie z zaplanowanym budżetem - mówi w rozmowie z "Parkietem" Dominik Libicki, prezes satelitarnej platformy, kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka.(s.1,6-7)

d30r7sh

GAZETA WYBORCZA

Obniżki składki do OFE nie można traktować jako systemu docelowego. Musimy pójść za ciosem i stopniowo przekształcać obowiązkowy drugi filar emerytalny w dobrowolny - mówi "Gazecie" Bogusław Grabowski, członek Rady Gospodarczej przy premierze, prezes TFI Skarbiec, były prezes PTE Skarbiec-Emerytura, były członek Rady Polityki Pieniężnej.(s.20)

PULS BIZNESU

Era szykuje kontratak. Operator widzi przyszłość w internecie. Chcemy być numerem jeden pod względem przychodów. Namieszamy na rynku - zapowiada prezes PTC. (s.5)

d30r7sh

PKN Orlen zgarnął z detalu 900 mln zł więcej. Niecały procent - o tyle przez rok płocki gigant powiększył udziały w detalu. Mało? Bynajmniej. (s.7)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Emerytalny plan rządu. Ulgi dla oszczędzających w III filarze, możliwość inwestowania OFE całej składki w akcje, składka emerytalna waloryzowana proporcjonalnie do realnego wzrostu PKB - "DGP" ujawnia rządowy plan zmian w ustawie emerytalnej. (s.A1,A4,B6)

bas/

d30r7sh

Podziel się opinią

Share
d30r7sh
d30r7sh