Trwa ładowanie...
d3kpw4l

Przegląd prasy gospodarczej, środa, 10 lipca

...

Share
d3kpw4l

10.07. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w środę, 10 lipca.

RZECZPOSPOLITA

Jeszcze kilka lat temu nasz potencjał wzrostu PKB wynosił 5 proc. rocznie. Dziś stać nas na połowę, co oznacza m.in. większe kłopoty na rynku pracy. (s.B1)

Polski Holding Obronny, dawny Bumar, największa grupa zbrojeniowa w kraju, rozmawia o warunkach połączenia z Hutą Stalowa Wola - dowiedziała się "Rzeczpospolita". (s.B8)

d3kpw4l

PARKIET

PKP otrzymały sześć odpowiedzi na zaproszenie do rokowań w sprawie zagospodarowania dworca Warszawa Gdańska i terenów przyległych - wynika z informacji "Parkietu". Zgodnie z ustaleniami gazety są to: Echo Investment, Ghelamco, HB Reavis, Immobel, podmioty z grupy Marvipolu oraz nieruchomościowa spółka Penty Investments. (s.4)

Obroty i zyski LSI Software będą rosły. Prezes spółki deklaruje, że celem na 2013 rok jest wzrost obrotów o 10-15 proc. Spółka chce rosnąc poprzez przejęcia. (s.4)

Zarząd obuwniczej spółki CCC podjął uchwałę o powołaniu firmy zależnej w Niemczech. W okresie 8-10 lat CCC może otworzyć tam 1000 sklepów. (s.5)

d3kpw4l

W I połowie roku operatora komórkowego w Polsce zmieniło blisko 750 tys. numerów - wynika z danych do kórych dotarł "Parkiet". (s.5)

Firma Karkosika stara się o więcej koncesji na złoto. Krezus Mining Guinee (KMG) uzyskał trzyletnie koncesje na poszukiwanie surowców w Gwinei. (s.5)

Głosowanie w sprawie układu w Energomontażu-Południe możliwe będzie w I kwartale przyszłego roku - przewiduje Piotr Szymczyk, prezes spółki. W tym roku sprzedaż grupy może spaść o połowę. Zdaniem jej przedstawicieli w 2014 r. realny jest powrót do rentowności na poziomie operacyjnym. (s.5)

W akcjach czterech największych spółek giełdowych - PKO BP, PKN Orlen, Pekao i PZU - wszystkie fundusze emerytalne miały ulokowane prawie 31 mld zł. (s.17)

d3kpw4l

PULS BIZNESU

Wojna cenowa dobija małe sklepy ze sprzętem IT. Już wkrótce mogą zniknąć z polskiego krajobrazu. (s.6)

TP sprzedała MarketPlanet. Według informacji "PB" fundusz Avallon zapłaci za niego TP około 25 mln zł. (s.8)

GAZETA WYBORCZA

d3kpw4l

Na zakupy rzeczy związanych z badaniami naukowymi nie trzeba będzie organizować przetargów - zdecydował wczoraj rząd. Naukowcy wreszcie mogą zająć się badaniami zamiast biurokracją. (s.20)

Gdyby nie otwarte fundusze emerytalne, dług publiczny Polski wynosiłby na koniec 2012 r. 50,7 proc. PKB - wynika z wyliczeń Mirosława Gronickiego i Janusza Jankowiaka. Ministerstwu Finansów wyszło, że bez OFE dług sięgałby 38,1 proc. PKB. (s.21)

POPC, czyli Program Operacyjny Polska Cyfrowa - tak będzie się nazywał nowy program poświęcony cyfryzacji kraju. (s.22)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Państwowy ZUS może stać się potentatem na GPW. Ubezpieczyciel może się stać największym, obok Skarbu Państwa, akcjonariuszem na warszawskiej giełdzie. O ile w życie wejdzie jeden z dwóch zaproponowanych przez rząd wariantów zmian w systemie emerytalnym. (s.A8)(PAP)

seb/

d3kpw4l

Podziel się opinią

Share
d3kpw4l
d3kpw4l