Trwa ładowanie...
d2dq939

Przegląd prasy gospodarczej, środa, 27 października

...

Share
d2dq939

27.10. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w środę, 27 października.

RZECZPOSPOLITA

Inwestor dla Enei może zostać wybrany już w środę - powiedziała "Rz" osoba zbliżona do transakcji. (s.B6)

d2dq939

Icentis i KHW podpiszą dziś umowę w sprawie zorganizowania finansowania dla holdingu. Firma Igora Chalupca ma pomóc KHW w pozyskaniu 0,8-1,5 mld zł średnioterminowego finansowania. (s.B6)

Od stycznia do września polskie lotniska odprawiły 15,9 mln podróżnych. To o blisko 8 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2009 r. (s.B7)

PARKIET

W tym roku inwestycje w Exatelu wyniosły do tej pory ok. 40 mln zł. Gros tej kwoty operator przeznaczył na modernizację i rozbudowę sieci w technologii Internet Protocol. (s.4)

d2dq939

MSP lada moment zadecyduje o tym, kto kupi kontrolny pakiet akcji prywatyzowanej Enei. Według nieoficjalnych informacji inwestorom postawiono warunek - transakcja musi być sfinalizowana w tym roku. (s.6)

Infovide będzie musiał zawiązać 2,5-3 mln zł rezerw w związku z upadłością firmy Utilis IT. (s.8)

GAZETA WYBORCZA

Meble, pralki, telewizory, auta i ubrania - to głównie zakupy tych towarów napędzają sprzedaż detaliczną. Czy RPP odpowie na to podwyżką stóp? (s.25)

d2dq939

PULS BIZNESU

Pioneer Pekao TFI zarzuca władzom Yawalu działanie na szkodę spółki. Towarzystwo doniosło do KNF. Przez szereg transakcji z Yawalu wytransferowano akcje Pagedu do spółek powiązanych z głównym akcjonariuszem - podejrzewa fundusz. (s.4,5)

Zakłady Mięsne Duda Silesia ze Śląska wybierają się na parkiet. Drogę do debiutu otwiera negocjowane od miesięcy porozumienie z bankami w sprawie restrukturyzacji 140 mln zł zobowiązań odziedziczonych po upadłej poprzedniczce - Dudzie Bis. Spółka może pojawić się na giełdzie w II kw. 2012 r. (s.6)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

d2dq939

Trybunał Konstytucyjny uznał we wtorek za niezgodne z prawem finansowanie składek rolników do NFZ przez całe społeczeństwo. Rząd ma naprawić niesprawiedliwy system. Pytanie, czy wprowadzi reformy, czy będzie je markował. (s.A1,A4)

Spośród wszystkich krajów Europy Środkowej i Wschodniej w Polsce deweloperzy mogą najłatwiej uzyskać kredyt na nowe inwestycje. (s.A12)

Po przejęciu przez Santandera BZ WBK ma szansę stać się znaczącym graczem na rynku szybkich pożyczek gotówkowych, a także kredytów samochodowych i hipotecznych. (s.A13)

TMS Brokers może zadebiutować na warszawskiej giełdzie. Firma nadal wprawdzie zastanawia się nad pozyskaniem partnera biznesowego, ale giełda jest bardziej realna perspektywą. (s.A14) (PAP)

morb/

d2dq939

Podziel się opinią

Share
d2dq939
d2dq939