Trwa ładowanie...
d3ntkrh

Przegląd prasy gospodarczej, środa, 29 września

...
Share
d3ntkrh

29.09. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w środę, 29 września.

RZECZPOSPOLITA

Tajwańczycy przejmują Della w Łodzi. Firma Foxconn, największy światowy producent komputerów i komórek, zainwestuje w polską fabrykę. (s.A1, B4)

d3ntkrh

Polska w 2009 roku po raz pierwszy okazała się największym beneficjentem unijnego budżetu. Na czysto otrzymaliśmy blisko 6,5 mld euro. Wkrótce we Wspólnocie rozpocznie się dyskusja nad ograniczeniem wydatków na rolnictwo i nowymi podatkami. (s.B2-B3)

W portach rosną przeładunki. W Gdańsku liczba przeładowanych kontenerów ma w tym roku się podwoić. (s.B6)

W 2011 roku ceny energii elektrycznej w Chinach będą o kilkanaście procent wyższe niż teraz. Drożejący czeski prąd uderzy w polskie przedsiębiorstwa. (s.B6)

PARKIET

d3ntkrh

Jedna z ostatnich przeszkód na drodze prywatyzacji warszawskiej giełdy - rejestracja przez sąd zmian w statucie - zniknęła. Tym samym GPW czeka tylko na zatwierdzenie prospektu, aby ruszyć z ofertą. (s.1,3)

Sprawa manipulacji kursem akcji Pażura, do której doszło dekadę temu i która właśnie została srogo ukarana, wraca na wokandę. Wreszcie zjawi się na niej sprawa tzw. 100 sekund. (s.8)

GAZETA WYBORCZA

Lasy Państwowe chcą sprzedawać drewno jak ropę w kilkuletnich kontraktach terminowych. Dzięki temu firmy mogłyby planować produkcję - tłumaczą. Co na to tartaki? Dla nich to za mało. (s.30)

d3ntkrh

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Polska dogaduje się z Brukselą, jak liczyć nasze zadłużenie. Będziemy mogli odejmować od deficytu pieniądze przekazywane do OFE. Dzięki temu łatwiej spełnimy wymogi wejścia do strefy euro. (s.A1, A4)

Polska ofensywa energetyczna. Przedsiębiorstwa wydają setki milionów dolarów, by znaleźć własne złoża gazu i ropy naftowej. (s.A5)

Pierwsza w Europie biogazownia rolnicza ruszy w piątek na Śląsku. Zgodnie z planem Ministerstwa Środowiska do 2020 roku podobne mają stanąć w większości polskich gmin. Korzystanie ze źródeł odnawialnych wymusza na nas Unia. (s.A7)

d3ntkrh

Fortum czeka na ruch Vattenfalla w rozgrywce o warszawskie ciepło. Fińska spółka może zainteresować się aktywami wycofującego się z Polski szwedzkiego koncernu. (s.A14)

PULS BIZNESU

Czeski fundusz inwestycyjny Penta z rozmachem wkracza na giełdowy rynek. Dziś władze Penty mają podjąć decyzję w sprawie upublicznienia bukmachera Fortuna, w przyszłym miesiącu - w sprawie Żabki, która ostrzy sobie zęby na rynek supermarketów. (s.2-3)

Koniec dyktatu wobec banków. Bankowcy już nie wiszą u klamki hipermarketów, a na kredytach mają dodatnie marże. (s.6). (PAP)

pr/

d3ntkrh

Podziel się opinią

Share
d3ntkrh
d3ntkrh