Trwa ładowanie...
d6sm7bo

Przegląd prasy gospodarczej, środa, 7 grudnia

...

Share
d6sm7bo

07.12. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w środę, 7 grudnia.

RZECZPOSPOLITA

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup świątecznych prezentów w internecie. Allegro największych obrotów spodziewa się w ten weekend. W grudniu w serwisie aukcyjnym co minutę pojawiają się 523 nowe oferty sprzedaży. (s.B2)

d6sm7bo

Rozwój wydobycia gazu z łupków przyniesie amerykańskiej gospodarce 118 mld USD w 2015 roku. - wynika z najnowszych analiz. (s.B3)

Trudna sytuacja na rynkach finansowych opóźni emisję papierów Katowickiego Holdingu Węglowego. Spółka przeprowadzi ją w styczniu bądź lutym 2012 roku - wynika z informacji "Rz". (s.B5)

Agora przygotowuje mediowy serwis z muzyką, który może ruszyć już na początku 2012 roku - dowiedziała się "Rz". (s.B6)

W czerwcu ruszy budowa kolejnego zakładu Biotonu. To część większego projektu, który pochłonie 170 mln zł. (s.B7)

d6sm7bo

Niemal 2,1 mln Polaków zalega ze spłatą zobowiązań na kwotę ponad 34 mld zł. (s.B10)

PARKIET

Na wniosek zarządu wycofano dwa z trzech projektów zmian w statucie Emperii. Pod głosowanie poddano tylko propozycję obowiązku wykupu wszystkich papierów przez akcjonariusza przekraczającego próg 33 proc. głosów. (s.1,4)

Zarząd NG2 chce opóźnić obniżki cen kolekcji zimowej. Zamierza utrzymać wysokie marże nawet kosztem niższej sprzedaży. Jesienna aura powoduje, że szczyt sprzedaży obuwia z zimowej oferty jest jeszcze przed firmą. (s.1,5)

d6sm7bo

Jeśli do końca grudnia rozstrzygnie się kwestia zaangażowania grupy Integer.pl w konsolidację polskiego rynku dystrybucji ulotek i wart 350 mln euro projekt paczkomatowy, to w 2012 roku zyski i obroty mogą rosnąć szybciej niż w tym roku. (s.1,7)

GAZETA WYBORCZA

W nocy z poniedziałku na wtorek pierwszy raz w historii roczny eksport Niemiec przekroczył 1000 mld euro - ogłosiła federacja niemieckich eksporterów BGA. (s.25)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

d6sm7bo

Mikołaj Dowgielewicz jest faworytem do objęcia ministerstwa energetyki - wynika z informacji "DGP". (s.A2)

PKO BP i Bank Millennium rozwijają bankowość prywatną, by nie stracić najbogatszych na rzecz konkurencji. Klienci z zasobnym portfelem są szczególnie pożądani w czasach kryzysu. (s.A13)

PULS BIZNESU

Jeszcze w tym roku Comarch ruszy ze sprzedażą biznesowych rozwiązań na smartfony. Rzuca rękawicę Asseco. (s.11)

Roczna opłata za zarządzanie funduszem akcyjnym to z reguły 4 proc. aktywów. W Europie jest o połowę taniej. (s.26) (PAP)

morb/

d6sm7bo

Podziel się opinią

Share
d6sm7bo
d6sm7bo