Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 10 sierpnia

...

10.08. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 10 sierpnia

RZECZPOSPOLITA

Gangi oszukują banki, wykorzystując fałszywe dokumenty. Na celowniku złodziei są przede wszystkim zamożni klienci. Pełne wyczyszczenie konta zajmuje im najwyżej kilka dni. (s.B1)

Do końca ubiegłego tygodnia trwało referendum strajkowe w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Związki pilotów i personelu pokładowego popierane przez "Solidarność" nie podały jego wyniku. (s.B1)

Polska nadal domaga się zagłębienia gazociągu Nord Stream w rejonie Świnoujścia. Chodzi o to, by nie blokował rozwoju portu. (s.B2)

PARKIET

PGE liczy straty Kopalni i Elektrowni Turów. Firmy są ubezpieczone od zdarzeń losowych. Rynek obawia się wpływu odszkodowań na wyniki PZU. (s.1)

Qumak-Sekom zbuduje kosztem 70 mln zł własne centrum, przetwarzania danych, na bazie którego będzie świadczyła usługi outsourcingu IT. Spółka rezygnuje z planowanych dużych przejęć. (s.1,5)

Przedstawiciele Perła-Browary Lubelskie złożyli do sądu wniosek o ustanowienie kuratora dla Pepeesu, który miałby zwołać NWZA w celu uzupełnienia rady nadzorczej. (s.1,4)

KGHM chce dokupić akcje Tauronu, aby dojść do poziomu 10 proc. zaangażowania w akcjonariacie. (s.5)

GAZETA WYBORCZA

Ryszard Pieńkowski scementował swój mariaż z niemieckim koncernem prasowym Axel Springer. Jak dowiedziała się "Gazeta", zastawił swoje udziały w spółce Infor Biznes na rzecz wspólnika. Przez najbliższe cztery lata "Dziennik Gazeta Prawna" raczej nie zmieni właściciela. (s.22)

Przez prawny bubel będziemy mieli urzędniczą wolnoamerykankę i paraliż inwestycyjny w kraju - alarmują BCC oraz izby skupiające operatorów telekomunikacyjnych. I ślą listy do ministra i premiera. (s.22)

PULS BIZNESU

Wydatki państwa trzeba ograniczać. Ale nie musimy jeszcze zachowywać się jak małpa z brzytwą - mówi Marek Belka, prezes NBP. Jego zdaniem jeśli coś grozi złotemu, to raczej nagłe umocnienie niż osłabienie. "Mam nadzieję, że trend aprecjacyjny będzie niezbyt silny" - mówi Belka. (s.4-5)

Banki sprzeciwiają się kluczowym pomysłom KNF dotyczącym Rekomendacji S2. Proponują bardziej elastyczne podejście. (s.8)

Prezes Hydrobudowy Gdańsk uważa, że spółka jest w stanie utrzymać wartość portfela na poziomie 250-300 mln zł rocznie. (s.10)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

LOT po wakacjach zamówi 20 samolotów za około 400 mln USD. O kontrakt walczą Bombardier i ATR. Faworyta na razie nie ma. Obie firmy mocno lobbują, bo zwycięzca zostanie wybrany bez przetargu. (s.A13) (PAP)

seb/

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)