Trwa ładowanie...
d26m619
d26m619

Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 14 lutego

...
Share
d26m619

14.02. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 14 lutego.

RZECZPOSPOLITA

Aby inwestować w infrastrukturę i korzystać z unijnych dotacji gminy prywatyzują firmy komunalne. (s.A4)

d26m619

Wąska grupa działaczy i ekspertów w tajemnicy przygotowuje wielką ofensywę partii Kaczyńskiego. Zacznie się po Wielkanocy. (s.A5)

Przychody ze sprzedaży muzyki w Polsce w 2011 roku lekko spadły. Aż o 60 proc., m.in. dzięki startowi iTunesStore, wzrosły jednak wpływy z plików cyfrowych. Ten rok przyniesie szybki rozwój platform sprzedających nagrania w internecie. (s.B1)

Dziś w Pekinie powinno się wyjaśnić, czy Chińczycy są finansowo skłonni pomóc Europie. Ich rezerwy sięgają 3,2 bln dolarów. (s.B1,B2)

Pula dotacji z UE dla województw wzrosła z 16,5 do 17,2 mld euro. Najwięcej dodatkowych pieniędzy pójdzie na inwestycje transportowe. Projekty, przede wszystkim drogowe, pochłoną aż 256 z 722 mln euro. (s.B2)

d26m619

Turyści tną wydatki. Nasze wydatki na krajowe podróże spadły w 2011 roku o przeszło 1 mld zł, a na zagraniczne o 6,5 mld zł. (s.B5)

Gazprom zwiększy wydobycie o połowę. Plan koncernu opiera sę na założeniu, że w ciągu 18 lat udział gazu w światowym zużyciu energii wzrośnie z 21 proc. do 26 proc. (s.B6)

Tauron chce do końca czerwca rozstrzygnąć przetarg na wykonawcę bloku w Jaworznie. (s.B7)

Bogdanka od 2013 r. przeznaczy na dywidendę co najmniej połowę zysku - oceniają analitycy. (s.B11)

d26m619

PARKIET

Do 50 mln USD planuje wydać w tym roku ukraiński KSG Agro na zwiększanie zasobów ziemi. By sfinansować przejęcia rozważa m.in. przeprowadzenie emisji akcji. To jedna z opcji, którą bierze pod uwagę. (s.1,7)

Wynajęte prez radę nadzorczą KGHM instytucje doradcze nie miały uwag do prawnych aspektów umowy przejęcia kanadyjskiej Quadry. Ją również oceniły wysoko. (s.4)

Unia Europejska chce znieść kwotowanie produkcji cukru w sezonie produkcyjnym 2014/2015. Propozycję popierają firmy spożywcze, w których wyniki finansowe uderzają wysokie ceny surowca. (s.5)

d26m619

GAZETA WYBORCZA

Kryzys nie przeszkodził polskim eksporterom. Nasza sprzedaż zagraniczna była najwyższa w historii. Przez osiem lat w Unii podwoiliśmy eksport. Wyniki ostatnich miesięcy zapowiadają jednak nieco gorsze czasy. (s.1)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Alior Bank wejdzie na giełdę - dowiedział się "DGP". Przedstawiciele spółki nie potwierdzają tych doniesień, ale faktem jest, że bank potrzebuje kapitału. Dynamicznie się rozwinął i jego wskaźnik wypłacalności należy do najniższych na rynku. Alior może sprzedać akcje za 400 mln zł. Debiut jest możliwy w ciągu kilku miesięcy. (s.A1,A10)

d26m619

Pod koniec roku za euro możemy płacić mniej niż 4 zł - twierdzą ekonomiści. (s.A5)

Centra handlowe, biura oraz hotele - na takich nieruchomościach chcą zarabiać spółki, które do tej pory budowały mieszkania. (s.A11)

PGNiG nic nie wie o propozycji obniżki ceny gazu przez Gazprom. W zeszłym tygodniu - według doniesień medialnych - taka deklaracja miała paść podczas spotkania rosyjskiego koncernu z analitykami. (s.A11)

PULS BIZNESU

d26m619

Czterdziestu właścicieli punktów aptecznych pozwało ministra zdrowia. Domagają się zmiany prawa i milionów złotych odszkodowania. (s.4)

Telefonica obok brytyjskiego Vodafone rozmawia z Plusem o współpracy w zakresie roamingu, marketingu i produktów. (s.4)

PKO BP idzie do remontu. Największa sieć bankowa jest za mała i zaniedbana. Ruszyły prace nad jej reformą. Analitycy chwalą pomysł. (s.6)

Skarb czyści grupę PHN przed wprowadzeniem jej na giełdę. Z rady nadzorczej nieruchomościowego giganta zniknęli dwaj politycy PO i PSL. (s.8)

Eksperci spodziewają się w 2012 roku znacznego spadku cen produktów mleczarskich na światowym rynku. (s.10)

Wawel jest symbolem jakości na giełdzie. Według rankingu Giełdowa Spółka Roku najwyższą jakością produktów i usług mogą się też pochwalić Cyfrowy Polsat i Grupa Żywiec. (s.26) (PAP)

morb/

d26m619

Podziel się opinią

Share
d26m619
d26m619