Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 3 grudnia

...

03.12.2013 | aktual.: 03.12.2013 08:08

03.12. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 3 grudnia.

RZECZPOSPOLITA

Polacy wydają coraz więcej na produkty ekologiczne. Ale certyfikowana żywność to zaledwie ok. 0,3 proc. sprzedaży wyrobów spożywczych. (s.B2)

Polska jest dopiero w piątej dziesiątce państw pod względem szybkości transmisji danych. Pomiędzy Mauritiusem a Kazachstanem. (s.B3)

PARKIET

Skończyły się zapisy drobnych graczy na akcje Energi. Zainteresowanie było duże, nie obejdzie się bez redukcji. Zdaniem brokerów może ona wynieść nawet 55 proc. Według wstępnych danych z biur maklerskich, na akcje firmy zapisało się ok. 60 tys. osób. (s.1,4,5)

W grudniu inwestorzy mogą spać spokojnie. Zdaniem ekspertów giełdy nadal będą rosnąć, a złoty i dolar ruszą na północ. Surowców wciąż lepiej unikać. (s.2)

Sześciu członków rady nadzorczej Polnordu zrezygnowało z zasiadania w tym organie. Wśród nich znalazł się Ryszard Krazuze, największy akcjonariusz i dotychczasowy przewodniczący rady. We wtorek odbędzie się NWZ spółki, w trakcie którego mają zostać przegłosowane zmiany w statucie i w składzie rady. (s.4)

Wielton zakłada, że koniunktora w 2014 roku będzie się nadal poprawiać. "Oczekujemy podobnej dynamiki sprzedaży na rynku polskim jak w 2013 roku. Spodziewamy się także wyraźnej poprawy sprzedaży w Rosji" - powiedział prezes spółki Jacek Mysior. Dodał, że wciąż jest przestrzeń do poprawy marż. (s.7)

GAZETA WYBORCZA

Prawdopodobnie już w piątek nastąpi głosowanie nad projektem ustawy okrajającej OFE. Tego dnia przegłosowaną ustawę ma otrzymać Senat - wynika z informacji "Gazety". Proponowane przez rząd zmiany budzą coraz więcej sprzeciwów i wątpliwości. (s.24)

PULS BIZNESU

Do sektora hutniczego płyną wreszcie dobre wieści. Wraz ze wzrostem zamówień w górę idą ceny. (s.6)

Rośnie zainteresowanie telekomów sprzedażą ubezpieczeń. Liderem jest Orange, ale pozostali operatorzy go gonią. (s.6)

Na pożyczkę w Providencie wcale nie decydują się desperaci, którzy lada moment upadną. To głównie młode firmy, działające sezonowo. Provident wprowadził pożyczki dla mikroprzedsiębiorców w marcu tego roku. Do końca lipca z oferty skorzystało 1400 firm, które pożyczyły w sumie 4,5 mln zł. To oznacza średnio 280 przedsiębiorców w miesiącu. Provident liczy na 1000 firm miesięcznie. (s.13)

Tylko Newag zostanie w portfelach funduszy na dłużej. Reszta debiutantów zniknie z portfeli, gdy tylko uda się na nich zarobić 10 proc. Dla zarządzających Newag to interesująca inwestycja w dłuższym terminie. Ich zdaniem debiut będzie bardzo udany. (s.20)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

14 przetargów na budowę ponad 200 km dróg obiecuje rozpocząć jeszcze w tym roku GDDKiA. (s.A9)

Do niedawna spółdzielnie ostro walczyły o mleko. Teraz, po zapowiedziach uwolnienia rynku mleka, przejmują na potęgę, aby powiększyć swoje moce produkcyjne oraz wydajność. (s.A10)

Wielkie stacje telewizyjne i radiowe przegrywają z drobnicą. Sprzedaż reklam w kanałach tematycznych ma zwiększyć wpływy medialnych gigantów, którzy coraz ostrzej walczą o rynek. (s.A11) (PAP)

morb/

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)