Trwa ładowanie...
d1o336w

Przegląd wiadomości gospodarczych, sobota-niedziela 11-12 września, 20.00

...

Share
d1o336w

12.09. Warszawa (PAP) - Przegląd wiadomości gospodarczych

Wydarzenia gospodarcze za granicą

- Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się umiarkowanymi wzrostami a notowania indeksów giełdowych wspierały lepsze od oczekiwań dane z amerykańskiego przemysłu oraz rosnące ceny ropy naftowej na światowych rynkach.

- Sprzedaż BZ WBK przez irlandzki bank AIB hiszpańskiej grupie bankowej Santander nie rozwiązuje problemów firmy z Irlandii - zauważa sobotni "Irish Times".

d1o336w

- Międzynarodowy Fundusz Walutowy zatwierdził przekazanie Grecji drugiej transzy kredytu stabilizacyjnego, wynoszącej 9 mld euro - poinformowano w piątek czasu lokalnego w siedzibie MFW w Waszyngtonie.

- Grecki rząd nie planuje wprowadzania nowych środków oszczędnościowych w celu wyciągnięcia kraju z długu ani restrukturyzacji zadłużenia - powiedział w niedzielę premier Jeorjos Papandreu, dzień po ogłoszeniu w Salonikach polityki społecznej na przyszły rok.

Wydarzenia gospodarcze w kraju

- W sobotę w Krynicy-Zdrój zakończyło się XX Forum Ekonomiczne. Do górskiego uzdrowiska przyjechało w tym roku 2350 gości z 60 krajów świata, wśród nich prezydent Bronisław Komorowski i przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

d1o336w

- Były prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki zostanie doradcą prezesa Narodowego Banku Polskiego Marka Belki.

- Wykorzystanie poufnej informacji dotyczącej wyników finansowych PGNiG za II kwartał 2008 r. miało wpływ na kurs akcji spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych - poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Monika Lewandowska.

- Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zamierza w październiku uruchomić stronę internetową w języku chińskim. Ma ona pomóc w przyciągnięciu chińskich inwestorów do łódzkiej Strefy.

- Ministerstwo Skarbu Państwa planuje w przyszłym roku prywatyzację uzdrowisk: Horyniec, Konstancin-Zdrój, Iwonicz oraz Rabka. Zdaniem resortu, spółki z tej branży działają w warunkach ostrej konkurencji i dlatego potrzebują prywatnych inwestorów.

d1o336w

Paliwa

- Orlen Gaz, spółka zależna PKN Orlen, modyfikuje swą strategię i planuje docelowo zająć się koordynacją sprzedaży hurtowej LPG w ramach całej grupy kapitałowej płockiego koncernu.

- Grupa Lotos od soboty podwyższa cenę hurtową benzyny 95 o 10 zł na tysiąc litrów, a benzyny 98 o 21 zł. Cena oleju napędowego i opałowego nie zmienia się - poinformowało biuro prasowe spółki.

- PKN Orlen podnosi od soboty hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 21 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

- PKN Orlen podnosi od soboty hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 20 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 31 zł i obniża hurtowe ceny oleju napędowego o 3 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern. (PAP)

dan/

d1o336w

Podziel się opinią

Share
d1o336w
d1o336w