Trwa ładowanie...
d3t9b8u

Przegląd wiadomości gospodarczych, sobota-niedziela 18-19 września, 20.00

...

Share
d3t9b8u

19.09. Warszawa (PAP) - Przegląd wiadomości gospodarczych

Wydarzenia gospodarcze za granicą

- Piątkowa sesja na Wall Street miała zmienny przebieg, a indeksy poruszały się na przemian powyżej i poniżej zamknięcia z poprzedniego dnia. Koniec handlu przyniósł lekkie wzrosty, ale indeks S&P kolejny raz nie zdołał pokonać kluczowego oporu na 1.130 pkt. Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,12 proc. do 10.607,85 pkt. Nasdaq Comp. zwyżkował o 0,54 proc., do 2.315,61 pkt., a indeks S&P 500 wzrósł o 0,08 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.125,59 pkt.

Wydarzenia gospodarcze w kraju

d3t9b8u

- Nie będzie zaplanowanych strajków w Kompanii Węglowej (KW) - ogłosiły w piątek wieczorem górnicze związki zawodowe po podpisaniu porozumienia z zarządem firmy.

- Nadzwyczajne walne zgromadzenie Emperii Holding, zwołane na 13 października, ma wyrazić zgodę na przzeprowadzenie programu skupu akcji własnych przez spółkę - poinformowała Emperia w komunikacie. Zwołane na 13 października NWZA ma też upoważnić zarząd do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitalu docelowego z pozbawieniem lub ograniczeniem prawa poboru.

- Jeżeli projekt nowelizacji ustawy o VAT nie zostanie zmieniony, wyższą stawkę trzeba będzie zapłacić za niektóre usługi, np. komunalne, czy telekomunikacyjne, świadczone jeszcze w tym roku, czyli przed planowaną podwyżką - ostrzegają eksperci.

- 118 wniosków złożyli przedsiębiorcy zainteresowani tegorocznym konkursem na dofinansowanie e-biznesu; kolejne 3 tys. jest w przygotowaniu - powiedział PAP rzecznik Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Dariusz Wojtaszek.

d3t9b8u

Paliwa

- Grupa Lotos obniżyła w sobotę ceny paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 23 zł na tysiąc litrów obniżona została cena benzyny bezołowiowej 95, 95AL, a o 27 zł na tysiąc litrów staniała benzyna bezołowiowa 98.

- Trójstronne rozmowy przedstawicieli KE oraz polskiego i rosyjskiego rządu w sprawie porozumienia dotyczącego dostaw gazu ziemnego do Polski, rozpoczęte w sobotę w Moskwie, będą kontynuowane w przyszłym tygodniu - poinformowało Ministerstwo Gospodarki.

- Zakład produkujący energię z przetwórstwa roślin ma powstać na części majątku należącego do byłej cukrowni w Łapach (Podlaskie). Jeszcze w tym roku mają być zakończone procedury środowiskowe, wymagane przed wydaniem pozwolenia na budowę. Biogazownię chce uruchomić utworzona w grudniu 2009 roku spółka Biogazownia Łapy sp. z o.o. To spółka - córka Polskiej Grupy Energetycznej Energia Odnawialna SA. (PAP)

pam/

d3t9b8u

Podziel się opinią

Share
d3t9b8u
d3t9b8u