Trwa ładowanie...
d2dbyiu

Przegląd wiadomości gospodarczych sobota-niedziela 22-23 stycznia

...

Share
d2dbyiu

23.01. Warszawa (PAP) - Przegląd wiadomości gospodarczych.

KRAJ

Spółka dystrybucyjna Enion wysłała odwołanie od decyzji prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE), który nałożył na nią 1 mln zł kary za zeszłoroczne awarie linii energetycznych na terenie jury krakowsko-częstochowskiej.

Port w Gdańsku prognozuje wzrost przeładunków kontenerów w 2011 r., w porównaniu z bieżącym rokiem, o 52 proc.; port w Gdyni zakłada wzrost do 20 proc. W 2010 r. w porównaniu z rokiem poprzednim porty także zanotowały wzrost przeładunków - odpowiednio o 113 i 28 proc.

d2dbyiu

Od soboty Grupa Lotos obniża ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 i 98 o 7 zł na tysiąc litrów. Jak poinformowało biuro prasowe spółki, spada też cena hurtowa oleju napędowego o 5 zł na tysiąc litrów. Cena oleju napędowego do celów opałowych nie zmienia się.

PKN Orlen podnosi od soboty hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 4 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 5 zł, a oleju napędowego o 7 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Wartość rynku telefonii internetowej w Polsce, tzw. VoIP, w 2010 r. wzrosła o 27 proc. i osiągnęła 658 mln zł - wynika z najnowszego raportu opracowanego przez firmę badawczą PMR.

43,8 mln zł chcą zainwestować i zatrudnić 110 osób dwie firmy: KAN i Bianor, które pod koniec grudnia 2010 otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE) - poinformowała SSSE.

d2dbyiu

Koncern paliwowy BP będzie powiększał sieć kawiarenek pod nazwą Wild Bean Cafe (WBC) na stacjach benzynowych w Polsce. Zdecydowano, że będą one powstawać także na stacjach partnerskich, a nie tylko - jak do tej pory - stacjach własnych BP.

ZAGRANICA

Propozycje wyrównania dopłat bezpośrednich dla rolników we wszystkich państwach UE w ramach reformy Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) są nie do przyjęcia dla Francji - powiedział w sobotę PAP francuski minister rolnictwa Bruno Le Maire.

O prawie 7 proc. wzrósł ruch w turystyce międzynarodowej w ubiegłym roku w porównaniu do roku poprzedniego - poinformowała na swoich stronach Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO). W 2010 r. z wyjazdów turystycznych skorzystało ok. 935 mln osób.

gor/

d2dbyiu

Podziel się opinią

Share
d2dbyiu
d2dbyiu