Trwa ładowanie...
d2u83c6

Przegląd wiadomości gospodarczych, sobota-niedziela 23-24 października

...

d2u83c6
d2u83c6

24.10. Warszawa (PAP) - Przegląd wiadomości gospodarczych.

KRAJ

Samorządy nieprzekształcające szpitali zapłacą ich długi, stałe marże i ceny leków refundowanych, odszkodowania za błędy medyczne bez sądu, likwidacja stażu lekarskiego - to założenia pakietu zdrowotnego, którym w nadchodzącym tygodniu zajmie się Sejm.

Projektem założeń do zmian w ustawie o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych rząd zajmie się na jednym z najbliższych posiedzeń - poinformował w niedzielę rzecznik rządu Paweł Graś. Wtorkowy porządek obrad rządu nie przewiduje takiego punktu.

d2u83c6

Polska przedstawi swoje stanowisko w sprawie liczenia długu publicznego na najbliższym szczycie UE. Odpowiedź Komisji Europejskiej na polskie postulaty nas nie satysfakcjonuje - powiedziała w sobotę PAP rzeczniczka resortu finansów Magdalena Kobos.

Grupa Lotos od soboty 23 października obniża cenę hurtową oleju napędowego grzewczego Lotos Red o 5 zł na tysiąc litrów; ceny pozostałych paliw: benzyny i oleju napędowego nie zmieniają się - poinformowało biuro prasowe spółki.

7,5 miliona euro, które pozostało z Krajowego Programu Restrukturyzacji, Agencja Rynku Rolnego rozdzieli pomiędzy byłych plantatorów buraków cukrowych - poinformowała rzeczniczka ARR Iwona Ciechan.

Nabywając certyfikaty Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego za papiery wartościowe, nie trzeba płacić podatku dochodowego - uznał NSA. Zdaniem eksperta z Accreo Taxand, to przełom dla podatników, którzy często w ten właśnie sposób inwestowali w FIZ.

d2u83c6

Władze Doncaster (płd. Yorkshire) wycofały ze sprzedaży dwie odmiany kaszanki firmy Sokołów, w których wykryto niebezpieczny poziom bakterii - listerii - donosi BBC.

ZAGRANICA

Producenci i importerzy kserokopiarek, czy komputerów wyposażonych w nagrywarki CD lub DVD, mogą mieć problemy z naliczaniem 3 proc. opłaty przekazywanej organizacjom zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. To efekt czwartkowego wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

d2u83c6

Rosyjski Gazprom podpisał z Bułgarskim Holdingiem Energetycznym porozumienie o wszczęciu badań nad bułgarskim odcinkiem gazociągu South Stream; celem analiz jest ustalenie jego trasy oraz kosztów budowy. Badania przeprowadzi Gazprom.

Ministrowie finansów krajów G20 zebrani na konferencji w Kyongju (południowy-wschód) uzgodnili w sobotę, że kraje rozwijające się uzyskają silniejszą reprezentację w zarządzie MFW. G20 chce też powstrzymać wojnę walutową.

Szalejąca nad Morzem Karaibskim burza tropikalna Richard przekształciła się w niedzielę w huragan - poinformowało amerykańskie Krajowe Centrum ds. Huraganów (NHC). We wtorek huragan wkroczy w południowo-zachodni rejon Zatoki Meksykańskiej. Może tym samym zagrozić instalacjom naftowym w północnej części Zatoki oraz amerykańskiemu wybrzeżu.(PAP)

bas/

d2u83c6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u83c6