Trwa ładowanie...
d2nyemc

Przejęcie Allianz Banku przez Getin neutralne dla spółki i kursu (opinia)

19.11. Warszawa (PAP) - Zdaniem analityków, przejęcie Allianz Banku przez Getin Holding nie wpłynie na sytuację fundamentalną Getinu oraz na notowania jego akcji, gdyż transakcja...

Share
d2nyemc

19.11. Warszawa (PAP) - Zdaniem analityków, przejęcie Allianz Banku przez Getin Holding nie wpłynie na sytuację fundamentalną Getinu oraz na notowania jego akcji, gdyż transakcja jest niewielka. Inwestorzy mogą natomiast pozytywnie oceniać strategię Getinu, który szuka okazji do rozwoju.

Piotr Palenik, ING Securities

"Na pewno atrakcyjna jest cena, którą Getin zapłacił. Z punktu widzenia całego holdingu, to nie jest transakcja, która zmieni fundamentalnie sytuację spółki. Ten bank jest bardzo mały - aktywa Alianz Banku to 3 proc. aktywów Getin Holding - to mniej niż przyrost Getinu w ciągu dziewięciu miesięcy tego roku.

d2nyemc

Przejmowany bank jest w trakcie rozwoju i prawdopodobnie będzie wymagał restrukturyzacji. Myślę, że kosztów związanych z tym nie będzie, raczej zamieszanie organizacyjne.

Ta transakcja nie jest znacząca dla spółki, myślę, że nie spowoduje dużych zmian kursu Getinu. Może trochę polepszy wizerunek spółki, bo widać, że zarząd szuka nowych okazji".

================================================================

Getin Holding poinformował w czwartek wieczorem, że zawarł warunkową umowę kupna 100 proc. Allianz Banku Polska od Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska. Wartość transakcji, w oparciu o dane z czerwca tego roku, wynosiłaby 140 mln zł.

d2nyemc

"Łączna cena nabycia wskazanych w umowie akcji została określona jako wartość aktywów netto Banku pomniejszona o uzgodnione przez strony pozycje. Na dzień 30.06.2010 roku wartość aktywów netto Banku wynosiła 258.158 tys. zł, suma uzgodnionych przez strony odliczeń wynosiłaby na ten dzień 118.158 tys. zł, co oznacza, że na wskazany dzień cena nabycia wynosiłaby 140.000 tys. zł" - napisano w komunikacie.

Umowa obejmuje nabycie 93.510 istniejących akcji banku o łącznej wartości nominalnej 93.510.000 zł.

Nabycie akcji Allianz Banku Polska nastąpi po spełnieniu warunków zawieszających określonych w umowie, między innymi - o ile będzie to wymagane - uzyskaniu zgody UOKiK i zgody KNF.

Suma bilansowa przejmowanego przez Getin Holding banku na dzień 30 czerwca 2010 roku wynosiła 1.034.453.000 zł. (PAP)

pam/ asa/

d2nyemc

Podziel się opinią

Share
d2nyemc
d2nyemc