Przełamanie linii trendu wyznacznikiem siły byków

FW20Z11 rozpoczęły piątkową sesją z poziomu 2 192 pkt a więc 12 pkt powyżej poprzedniego zamknięcia. Pierwsze godziny kwotowań upłynęły na biernym i zachowawczym handlu. W oczekiwaniu na popołudniowe dane z amerykańskiego rynku pracy oraz śledząc doniesienia z Europy, gdzie nastąpiła seria obniżek ratingów, żadna ze stron nie bardzo chciała jako pierwsza zacząć atak.

10.10.2011 08:30

W okolicach godz. 11:00 podaży udało się na co prawda na moment przejąć inicjatywę, co ostatecznie przełożyło się na wyznaczenie dziennego minimum na poziomie 2 178 pkt ale popyt szybko powrócił ponad kreskę. Opublikowane o 14:30 znacząco lepsze od oczekiwań publikacje zza oceanu (wrześniowy wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym +103 tys. vs. oczekiwane +60 tys.) zmotywowały byki, które szybkim ruchem ustanowiły sesyjne maksimum na pułapie 2 228 pkt. Finisz kwotowań na wysokości 2 209 pkt, oznacza wzrost o 1,3%. Baza na koniec dnia wynosi +19 pkt, LOP to 82,3 tys. pozycji. Sesyjny wolumen obrotu ukształtował się na poziomie 48,2 tys. kontraktów.

Obraz
© (fot. BM BPH)

Końcówka tygodnia utrzymała optymistyczne nastroje na warszawskim parkiecie. Korzystając z pozytywnego sentymentu na rynkach zagranicznych oraz dobrych publikacji w USA, byki powiększył swój stan posiadania. Na wykresie dziennym wyrysowana została biała świeca o pozytywnej wymowie, umiejscowiona powyżej linii trendu. Popyt zdobył również kolejną z obserwowanych średnich, SK-15 a przełamanie górnego ograniczenia kanału spadkowego jest jednoznacznie pozytywnym sygnałem, zwiększającym prawdopodobieństwo kontynuacji ruchu na północ. Najbliższą strefą oporu jest zakres luki spadkowej z 21/22.09 (2 223 – 2 290 pkt). Wsparciem jest pokonana linia trendu oraz wspomniana średnia. Szybkie oscylatory potwierdzają ruch rynku, natomiast wskazania ADX w dalszym ciągu ulegają osłabieniu, co można interpretować jako wygasanie średnioterminowej presji podażowej.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)