Trwa ładowanie...
d45svzr

Przewozy Regionalne liczą na generowanie zysku od 2016 roku

Warszawa, 17.09.2015 (ISBnews) - Ze względu na program restrukturyzacyjny Przewozy Regionalne nie będą w stanie wypracować dodatniego wyniku finansowego w bieżącym roku, ale zamierzają generować zyski już od 2016 r., poinformowali członkowie zarządu.

Share
d45svzr

"Gdyby nie restrukturyzacja, mógłby być już jakiś zysk [w 2015 r.]. Wyniki do lipca były zgodne z tym, co zakładaliśmy w naszym planie. Natomiast sam mechanizm restrukturyzacji działa tak, że w momencie, kiedy przyjmiemy ten plan ostatecznie, rozpoczniemy program dobrowolnych odejść. A to, zgodnie z zasadami rachunkowości, wymaga utworzenia rezerwy w roku ogłoszenia. Dlatego finansowo rok 2015 r. będzie mocno obciążony. W związku z tym nie da się w tym roku wyjść na plus. Natomiast kolejne lata powinny być wyraźnie 'ponad kreskę'" - powiedział dyrektor finansowy Wojciech Kroskowski podczas konferencji prasowej.

"Przypominam, że w tym roku przyjmowaliśmy plan finansowy bez uwzględnienia restrukturyzacji, a ona istotnie skoryguje nasze projekcje. Bez restrukturyzacji mieliśmy założony wynik dodatni 0,2 mln zł. Gdyby nie te zdarzenia, udałoby się to operacyjnie osiągnąć. Od następnego roku generujemy zysk" - dodał prezes i dyrektor generalny Tomasz Pasikowski.

Wcześniej podczas konferencji przedstawiciele spółki informowali, że program dobrowolnych odejść obejmie wszystkie grupy pracowników spółki: drużyny pociągowe, pracowników zaplecza utrzymaniowego i administracji.

Przewozy Regionalne są największym przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Średnio w ciągu doby prowadzą 1600 pociągów, z których korzysta dziennie 220 tys. osób.

(ISBnews)

d45svzr

Podziel się opinią

Share
d45svzr
d45svzr