Trwa ładowanie...

Przez kryzys kupujemy coraz mniej komputerów

Dziennik "Polska" pisze, że w tym roku po raz pierwszy spadnie w Polsce sprzedaż komputerów. Z badań firmy IDC wynika, że w pierwszym kwartale kupiliśmy ich 585 tysięcy, czyli aż o 30% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Share
Przez kryzys kupujemy coraz mniej komputerów
Źródło: Jupiterimages
dfwem2d

Kryzysowi nie oparły się nawet bijące do niedawna rekordy popularności laptopy. Sprzedaż ich spadła o 23%, choć w poprzednich latach rosła nawet o 70% w skali roku.

Powodem są oszczędności, których szukają przedsiębiorstwa ograniczając zakupy i inwestycje. Coraz gorsza, sytuacja gospodarstw domowych zmusza także i je do ograniczania wydatków. Wolimy w pierwszej kolejności zrezygnować z zakupu nowego komputera niż żywności czy leków.

Dziennik "Polska" dodaje, że jedną z przyczyn spadku sprzedaży jest też wzrost cen. Kurs euro i dolara od jesieni ubiegłego roku wzrósł o blisko połowę, podnosząc w zbliżonym stopniu ceny sprzętu elektronicznego. Jeszcze przed rokiem najtańszy na rynku laptop z pełnym oprogramowaniem kosztował tysiąc czterysta złotych, teraz zaś trudno dostać taki komputer poniżej 2 tysięcy.

dfwem2d

Podziel się opinią

Share
dfwem2d
dfwem2d