Trwa ładowanie...
turystyka

Przez wojnę ten turystyczny raj wymarł. Teraz powoli się odradza

Do Odessy nadal nie przyjeżdżają Rosjanie, ale miejscowe władze liczą na rodaków i odwiedzających z Zachodu.

Share
Przez wojnę ten turystyczny raj wymarł. Teraz powoli się odradza
Fot: stephane martin/flickr (CC BY-SA 2.0)
d2374er

*Do Odessy na Ukrainie powoli wracają turyści. W ubiegłym roku, po zamieszkach 2 maja, w których zginęło 48 osób, ruch turystyczny niemal zamarł. *

Do Odessy nadal nie przyjeżdżają Rosjanie, którzy stanowili dużą grupę turystów. Jest jednak coraz więcej Ukraińców, którzy po aneksji Krymu nie chcą jeździć na półwysep. Chodzi głównie o mieszkańców Zaporoża, Charkowa i Dniepropietrowska, którzy wcześniej tradycyjnie odwiedzali Krym.

d2374er

Kierująca departamentem turystyki w Radzie Miasta Tetiana Markowa powiedziała, że to właśnie na nich przede wszystkim stawiają lokalne władze. - W zeszłym roku przyjechali do nas i jesteśmy pewni, że w tym roku tu wrócą - dodała.

Dyrektor jednej z odeskich agencji turystycznych Ołeksandr Babicz powiedział, że liczy na to, że Rosjan, którzy stanowili większość jego klientów, zastąpią nie tylko Ukraińcy, ale też turyści z Zachodu, w tym na przykład Polacy czy mieszkańcy Litwy, Łotwy i Estonii.

Odessa współpracuje w dziedzinie turystyki ze Lwowem. Władze lokalne, wraz z liniami lotniczymi oraz biurami podróży, chcą proponować zwiedzającym łączone wyjazdy do obydwu miast.

d2374er

Podziel się opinią

Share
d2374er
d2374er