Trwa ładowanie...
kredyt

Przybędzie zagrożonych kredytów mieszkaniowych

Przeciętna rata kredytu mieszkaniowego we frankach wzrosła w ostatnich tygodniach o jedną czwartą. Niektórzy mogą mieć kłopoty - uważa "Puls Biznesu".
Share
Przybędzie zagrożonych kredytów mieszkaniowych
Źródło: Jupiterimages
d4krmuy

Osłabienie złotego i nieufność panująca na rynku pieniężnym sprawiły, że w ostatnich tygodniach mocno wzrosły raty kredytów, głównie walutowych. Czy powtarzany przez ekonomistów argument, że kryzys finansowy nas nie dotknie, ponieważ spłacalność pożyczek w Polsce jest duża, wkrótce się zdezaktualizuje? - docieka gazeta.

Polecamy: » Zobacz raport "Kryzys na giełdach" » Kredyt w walucie? Porównaj oferty i wybierz najlepszą » Forum ekspertów - zadaj pytanie

d4krmuy

"PB" przyznaje, że już pierwsze półrocze 2008 r. mogło lekko niepokoić. Nie poprawiła się spłacalność kredytów mieszkaniowych. Pojawiły się w dodatku problemy z kredytami złotówkowymi.

Gazeta prognozuje, że drugie półrocze br. - z powodu kryzysu na światowych rynkach finansowych - będzie jeszcze boleśniejsze dla większości naszych kredytobiorców. Frank przez dwa i pół miesiąca zdrożał o 20%, a oprocentowanie wyraźnie wzrosło.

Kredytobiorcy walutowi cierpią, a złotowi nadal nie mogą doczekać się wytchnienia, ponieważ stopy procentowe zostały bez zmian. I do końca roku zostaną.

d4krmuy

Podziel się opinią

Share
d4krmuy
d4krmuy