Trwa ładowanie...
d33jlly
15-02-2017 10:22

Przychody Aforti Holding wzrosły o 43% r/r do 62,4 mln zł 2016 r.

Warszawa, 15.02.2017 (ISBnews) - Skonsolidowane przychody Aforti Holding wyniosły 62,4 mln zł w całym 2016 r., czyli wzrosły o ponad 43% r/r, poinformowała spółka. W ub.r. zysk netto grupy wzrósł o 20% do 0,65 mln zł, a aktywa zwiększyły się prawie dwukrotnie, podano również.

d33jlly
d33jlly

"Dla inwestorów którzy uważnie śledzili nasze miesięczne raporty operacyjno-sprzedażowe wyniki za czwarty kwartał nie są zaskoczeniem. Latem przyjęliśmy strategię rozwoju dla całej grupy oraz dla poszczególnych spółek wchodzących w skład Aforti Holding. Dzięki dobrze obranemu kierunkowi i konsekwentnej realizacji naszych celów rozwijamy się niezwykle dynamicznie. Duża część założeń strategii została już zrealizowana, dlatego niezbędne będzie podsumowanie dotychczasowych dokonań i być może wytyczenie nowych" - powiedział prezes Klaudiusz Sytek, cytowany w komunikacie.

Grupa Aforti Holding po czterech kwartałach odnotowała skonsolidowane przychody na poziomie 62,4 mln zł, czyli o 43% wyższe w porównaniu do tego samego okresu 2015 r. Zysk netto całej grupy wzrósł o 20% do kwoty 648 tys. zł. Na koniec okresu aktywa grupy wynosiły 34,51 mln zł, czyli zwiększyły się prawie dwukrotnie w porównaniu z końcem 2015 r., podano również.

"W samym czwartym kwartale skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 21,97 mln zł i były wyższe o 60% w porównaniu do analogicznego okresu 2015 r. Natomiast zysk netto grupy Aforti Holding wyniósł 123,60 tys. zł wobec 324,01 tys. zł w IV kwartale 2015 r" - czytamy w komunikacie.

Podczas raportowanego okresu spółka Aforti Finance działająca na rynku pożyczek zanotowała ponad 72% wzrost uruchomionych pożyczek w porównaniu do analogicznego okresu w 2015 r. W tym czasie dwukrotnie wzrosła wartość złożonych wniosków pożyczkowych oraz ilość złożonych wniosków - odpowiednio: o 139% i 94%. Z kolei Aforti Exchange, która świadczy usługi wymiany walut za pośrednictwem platformy internetowej, odnotowała w czwartym kwartale wzrost obrotów o prawie 51% do kwoty 9,9 mln euro. Jest to wartość większa niż w całym pierwszym półroczu w 2015 r. Windykacyjna spółka Aforti Collections zakończyła IV kwartał z prawie 21 mln zł wartości spraw windykacyjnych. W tym czasie pozyskał ponad 9,1 tys. sztuk zleceń, podano również.

d33jlly

"Nasze operacyjne spółki w czwartym kwartale spisywały się niezwykle dobrze. Zarówno Aforti Finance jak i Aforti Exchange odnotowały skokowy rozwój. Dobre wyniki odzwierciedlają jak dobrze rynek przyjmuje nasze produkty i usługi. Jestem przekonany, iż kolejne okresy będą prezentować się również dobrze, a nawet lepiej. Dynamika rozwoju spółek nie została wstrzymana co potwierdziły ostatnie wyniki operacyjno-sprzedażowe za styczeń 2017 r." - podsumował Sytek.

Aforti Holding S.A. pełni funkcję spółki holdingowej dla dwóch kluczowych podmiotów, które oferują komplementarne usługi finansowe dla klientów o szerokim spektrum portfelowym oraz dla spółki Aforti Ac Sp. z o.o. prowadzącej działalność księgowo-rachunkową i rozliczeniową dla innych podmiotów w grupie. Od 2011 roku jest notowana w alternatywnym systemie obrotu na rynku New Connect.

(ISBnews)

d33jlly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33jlly